Zamknij
REKLAMA

Orkiestry dęte wystąpiły na festiwalu w Spycimierzu [zdjęcia, wideo]

10:31, 21.07.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Występy czterech orkiestr z terenu gminy Uniejów można było zobaczyć podczas XIV Gminnego Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych, który odbył się w sobotę 20 lipca 2019 roku na placu przy remizie strażackiej w Spycimierzu. Niespodzianką był występ Orkiestry Dziecięcej ZHP-OSP z Uniejowa, w której grają najmłodsi muzycy.

Podczas XIV Gminnego Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych w Spycimierzu zaprezentowały się orkiestry: Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa (kapelmistrz Jakub Pięgot), Orkiestra Dęta OSP z Wielenina (kapelmistrz Maksymilian Milczarek) i miejscowa Orkiestra Dęta OSP ze Spycimierza (kapelmistrz Włodzimierz Smolarek). Na scenie wystąpiła również Orkiestra Dziecięca ZHP-OSP z Uniejowa wraz z kapelmistrzem Marianem Pięgotem. Zespół tworzą uczniowie II klasy szkoły muzycznej oraz młodzi muzycy, którzy mają na koncie przynajmniej jeden rok nauki gry na instrumencie.


Imprezę prowadził Robert Palka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie. Na zdjęciu również: Stanisław Pełka - sołtys Spycimierza, Janusz Kosmalski - wiceburmistrz Uniejowa, Tadeusz Chmielewski - prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Poddębicach oraz Jolanta Ilska – radna Rady Miejskiej w Uniejowie.


W przyszłym roku w Spycimierzu odbędzie się jubileuszowy XV festiwal orkiestr dętych, a miejscowa orkiestra świętować będzie 50-lecie powstania.


Orkiestra Młodzieżowa ZHP-OSP w Uniejowie w utworze ,,Killing me softly".

Orkiestra Dęta OSP Spycimierz w utworze z filmu ,,Jak rozpętałem II Wojnę Światową":


Wszystkie orkiestry biorące udział w festiwalu otrzymały nagrody pieniężne.

Uczestnicy konkursu dla publiczności.

Wśród utworów prezentowanych przez orkiestry znalazły się m.in. melodie marszowe, melodie z filmów oraz polskie i zagraniczne przeboje muzyki rozrywkowej.


Orkiestra Dęta OSP Wielenin

 

Organizatorami XIV Gminnego Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych w Spycimierzu byli: Uzdrowisko Termalne Uniejów, ZOMG ZOSP RP w Uniejowie, P.G. K. „TERMY UNIEJÓW” Spółka z o. o. w Uniejowie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone