Zamknij
REKLAMA

W sobotę VII Festiwal Lawendy. Zobacz program imprezy

12:04, 23.07.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz siódmy w najbliższą sobotę 25 lipca 2020 roku w Uniejowie rusza Ogólnopolski Festiwal Lawendy organizowany przez Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy.

Czterogwiazdkowy Hotel Medical SPA Lawendowe Termy, którego ogród zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń w dniu 25 lipca od godziny 10:00 zaprasza wszystkich miłośników lawendy do udziału w Ogólnopolskim wydarzeniu, na którym to będą mogli zakupić nie tylko sadzonki lawendy, ale również lawendowe rękodzieło – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie, fusetki czy kule kąpielowe i mydełka. Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki, syropy, lemoniady oraz nalewki.

Joga, warsztaty antystresowe i gotowanie na żywo

W programie zaplanowano warsztaty florystyczne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem oraz wyjątkowe warsztaty antystresowe i motywacyjne.

Festiwal rozpoczniemy chwilą relaksu i uważności ćwicząc jogę na trawie o godzinie 10.30 – to idealne rozpoczęcie dnia. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, wyjątkowo podczas tegorocznego Festiwalu zaplanowaliśmy drugie zajęcia o godzinach popołudniowych – prosimy jedynie o zabranie karimat.

W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak– Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni oraz zdradzi swoje autorskie przepisy. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu skosztować będzie można również sera z lawendą, miodu lawendowego czy piwa lawendowe.

 

Luksusowe auta przyjadą do Lawendowych Term

Na VII Festiwalu Lawendy do dyspozycji zwiedzających będą doradcy LEXUS Łódź - jednego z partnerów wydarzenia. Na stanowisku luksusowej marki samochodowej zaprezentowane zostaną modele pokazowe: Crossover UX oraz SUV NX, a także Toyota Camry w ramach Synergii marki.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne, mi.in zespół Club de Paris, prezentujący utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30.tych –XX wieku we Francji, koncert fortepianowy w wykonaniu Jakuba Czecha, zaś na akordeonie zagra dla Państwa Andrzej Ceglarek. Ludowe dźwięki zapewni zespół Włościanki z Wielenina.

Atrakcje również dla najmłodszych

Głodnych sztuki odwiedzających, organizatorzy zapraszają do stoiska lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu będzie tworzyć małe dzieła o tematyce lawendy oraz prowadzić warsztaty plastyczne dla dzieci.

W godzinach 13.00-16.00 dostępne w Strefie dla najmłodszych, będą animacje dla dzieci koordynowane przez firmę 7 Niebo, oprócz kreatywnych zabaw, dzieci będą mogły wykonać sobie LAWENDOWE TATUAŻE.

Strefa SPA

Podczas Festiwalu będzie dostępne plenerowe, lawendowe SPA. Do wykonywanych zabiegów użyta będzie lokalna lawenda – która ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze.

W plenerowej STREFIE SPA będzie możliwość skorzystania z autorskiego zabiegu na dłonie "Lawendowe Dłonie" wykonywanego przez Kosmetologa Lawendowych Term - Jest to połączenie odżywczej maski na dłonie oraz ich przemasowanie, które zapewni rozluźnienie i odprężenie. Zabieg pozwoli przywrócić odpowiednie nawilżenie i gładkość skóry. Jest to idealna forma regeneracji dłoni po intensywnej, codziennej dezynfekcji.

Oprócz plenerowego namiotu SPA, kosmetolodzy Lawendowych Term przeprowadzą warsztaty kosmetyczne, które zaplanowane są na godzinę 14:40.Temat warsztatów to „Lawenda w pielęgnacji domowej” - lawenda jako jedna z najważniejszych roślin dla przemysłu perfumeryjnego i kosmetycznego. Ciekawe wskazówki pielęgnacyjne, porady kosmetyczne i doskonałe zastosowanie lawendy w kosmetykach, które sami możecie stworzyć w zakątku swojego domu oraz podczas prowadzonych warsztatów. Udział w warsztatach jest bezpłatny, o udziale decyduje kolejność przybycia - zapraszają organizatorzy.

Idealnym zwieńczeniem Festiwalu jest coroczny konkurs na najbardziej lawendowy strój, którego wyniki oraz nagroda zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.


Laureaci ubiegłorocznego konkursu na najbardziej lawendowy strój.

Zachęcamy do śledzenia profili społecznościowych należących do organizatora, na których ukarzą się szczegółowe informacje oraz konkursy.

[ZT]2843[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%