Zamknij
REKLAMA

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jest projekt z Uniejowa

08:11, 07.09.2020 | M.K
Skomentuj fot. lodzkie.pl/Piotr Wajman
REKLAMA

Dzisiaj rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok. Wśród pomysłów biorących udział w głosowaniu jest również projekt z Uniejowa.

- W tej edycji budżetu mieszkańcy województwa zgłosili w sumie 301 wniosków. Głosować będzie można na 34 projekty wojewódzkie i 190 projektów powiatowych – powiedział w czwartek 3 września podczas spotkania z mediami Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Promocji.

Są to projekty dotyczące, między innymi: sportu i turystki, zdrowia, ekologii, ochrony środowiska, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, poprawiające bezpieczeństwo publiczne, dotyczą też niezbędnych, zdaniem mieszkańców, inwestycji na drogach wojewódzkich - informuje na swojej stronie Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Głosowanie odbędzie się w dniach 7-18 września tego roku. Może wziąć w nim udział każdy pełnoletni mieszkaniec naszego regionu. Wszystkie szczegóły i wykaz poszczególnych projektów oraz przyporządkowane im kody, którymi należy się posługiwać wypełniając kartę do głosowania, dostępne są na stronie www.bo.lodzkie.pl.

OSTATECZNY WYKAZ PROJEKTÓW ZADAŃ DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO “ŁÓDZKIE NA PLUS” NA 2021 ROK

Na liście zgłoszonych zadań znajduje się również pomysł, który powstał wśród osób związanych z corocznymi warsztatami i koncertami realizowanymi w Uniejowie. Dzięki tej inicjatywie w Uniejowie oraz Wartkowicach i Zadzimiu zagrali m.in.: Raz Dwa Trzy, Arka Noego, Darek Malejonek czy Jan Trebunia-Tutka. Również tym razem zaplanowano występy ze znanymi artystami. Jednak pomysł potrzebuje głosów, które pozwolą na realizację projektu.

Przeczytaj więcej nt. projektu: ,,Piosenka świadkiem historii" (EPD09).:PIOSENKA ŚWIADKIEM HISTORII to cykl warsztatów integracyjnych: historycznych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii, emisji głosu oraz multimediów, których efektem finałowym będzie wspólny koncert muzycznych 50-osobowej grupy wokalnej ze znanymi w Polsce artystami. Koncert zostanie zaprezentowany w oparciu o twórczość artystów Polskich, również związanych z województwem łódzkim w okresie 1980-1989. Realizacja zadania ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z powiatu poddębickiego. Projekt będzie miał za zadanie przybliżyć beneficjentom fakty historyczne z ostatniej dekady komunizmu i związaną z tym okresem twórczość wybitnych polskich artystów, w tym również z województwa łódzkiego. Zamierzeniem realizatorów zadania jest osiągnięcie przez beneficjentów wysokiego poziomu umiejętności scenicznych, wokalnych oraz interpersonalnych oraz występ z zaproszonymi, wybitnymi artystami.

Karty do głosowania można generować przez stronę https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/, a wszystkie szczegóły znaleźć na stronie: bo.lodzkie.pl/wykaz-projektow-dopuszczonych-do-glosowania/

Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w punktach do głosowania wyznaczonych przez Zarząd Województwa (Wykaz punktów do głosowania – BO 2021).

Podczas tegorocznego głosowania karta do głosowania będzie możliwa do wypełnienia w specjalnie na ten cel przygotowanym generatorze, który zostanie uruchomiony wraz z rozpoczęciem głosowania. Każda karta będzie oznaczona indywidualnym numerem w lewym górnym rogu.

Kartę należy wypełnić, wygenerować w formacie .pdf, wydrukować, podpisać, a następnie wrzucić do urny. Wyniki głosowania poznamy do 16 października tego roku.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%