Zamknij
REKLAMA

II Festiwal Misja Przygoda. Uniejów

12:17, 25.08.2021 | materiał partnera
W najbliższy weekend zapraszamy do Uniejowa wszystkich miłośników przygody z historią w tle na II Festiwal Misja Przygoda. Uniejów
REKLAMA

W najbliższy weekend zapraszamy do Uniejowa wszystkich miłośników przygody z historią w tle na II Festiwal Misja Przygoda. Uniejów

Nie zawiodą się ci, którzy odwiedzą Uniejów w dniach 28-29 sierpnia. W tych dniach na zamek zjadą grupy rekonstrukcyjne, dla których władanie mieczem, posługiwanie się łukiem, czy strzelanie z muszkietu jest chlebem powszednim. Z myślą o odwiedzających Uniejów przygotowano szereg atrakcji, dzięki, którym będzie można „na żywo” przerobić lekcje z historii.

Obozowiska grup rekonstrukcyjnych

Przez cały czas trwania imprezy u podnóża zamku arcybiskupów gnieźnieńskich w Uniejowie będą rozbite obozowiska grup rekonstrukcyjnych. Gorąco zachęcamy do ich odwiedzenia. Dzięki wizycie w obozowisku będzie można na chwilę „cofnąć się w czasie” i zobaczyć jak wyglądało życie w poszczególnych epokach. Na terenie obozowiska będzie można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, postrzelać z łuku, czy przymierzyć stroje z dawnych epok.

Misja skarb w Uniejowie

Spotkanie z sokolnikiem

Sokoły, jastrzębie, sowy czy kruki to bardzo majestatyczne ptaki, które od zawsze były obiektem podziwu człowieka. Dla pogłębienia wiedzy o  nich zapraszamy na spotkanie z sokolnikiem. Sokolnik będzie czekał na wszystkich na podgrodziu zamkowym. Takie spotkanie będzie świetną okazją do spotkania z naturą „na wyciągnięcie ręki”. Sokolnik chętnie opowie o życiu, zwyczajach i wielu ciekawostkach związanych z życiem tych wspaniałych ptaków.

Pokazy na scenie

Na deptaku przy Restauracji Termalnej będzie rozstawiony specjalny namiot, w którym poszczególne grupy rekonstrukcyjne będą prowadziły wykłady i pokazy. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z życiem, zwyczajami, strojami oraz bronią w przekroju różnych epok. Grupy prezentować będą m. in. wierzenia wczesnośredniowieczne,  historię tkactwa czy pokazy kultury tańca średniowiecznego. Grupa prezentująca XIII wiek pokaże nam przekrój sylwetek od chłopa do rycerza z czasów krucjat. W blokach tematycznych znajdą się również pokazy rycerskie z czasów grunwaldzkich oraz pokazy muszkietów i walk na szable w wykonaniu szlachciców i dragonów prezentujących kulturę XVII wieku.  XVIII wiek zaprezentuje grupa , która w swoim pokazie wykorzysta armaty i strzelby.

Wystawa zabytkowych samochodów

Wydarzeniu towarzyszyć będzie nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. Wzdłuż deptaku przy termach zaparkują zabytkowe samochody. W tym miejscu będzie można zapoznać się z przekrojem samochodów wojskowych od najstarszego z 1886 roku aż do współczesności.  Żołnierze zaprezentują walczącego w Iraku Honkera, a przy odrobinie szczęścia będzie się można również wojskowymi samochodami przejechać. Swoją obecność zadeklarowali również miejscowi druhowie OSP, którzy umożliwią najmłodszym zwiedzanie samochodów strażackich.

Przejażdżka czołgiem

Na wale za mostem będzie czekała atrakcja dla osób, które lubią mieć adrenalinę we krwi i szukają męskich wrażeń – pojazd gąsiennicowy gotowy zabrać Państwa na wyjątkową przejażdżkę. Będzie to niepowtarzalna i jedyna w tym roku  okazja do tego, aby przejechać się tego typu pojazdem. Zapewniamy, że emocji towarzyszących temu wydarzeniu długo Państwo nie zapomną

Jarmark rzemiosła

Na terenach parku i alejek przyzamkowych powstanie prawdziwa wioska dawnych rzemiosł i rękodzieła. Na chętnych czekać będą produkty rodem z dawnych epok, pamiątki zabawki, upominki i rękodzieło. Warto podkreślić, że wyroby będą miały charakter rękodzielniczy. To zatem doskonała propozycja dla tych, którzy pragną czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego, czego nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie.

Seans filmowy

Na zakończenie pierwszego II Festiwalu Misji Przygoda, na podgrodziu zamkowym, o godzinie 21.30 zamontuje się kino plenerowe, a w nim seans filmu wojennego z 2019 roku, w reżyserii Sama Mendesa pt. ”1917”. Film opowiada historię brytyjskich żołnierzy na froncie zachodnim I wojny światowej. Dla niezdecydowanych podajemy link do zwiastunu: 1917

Na koniec przypominamy, że  program festiwalowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 20.00, natomiast w niedzielę od godziny 12.00 do godziny 18.00. Warto nadmienić, że wioski rzemieślnicze i kramy na podgrodziu zamkowym, zarówno w sobotę jak i w niedzielę,  będą otwarte już od godziny 11.00.

Poniżej przedstawiamy mapę umiejscowienia poszczególnych atrakcji.

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%