Zamknij
REKLAMA

Soliści Teatru Wielkiego w Łodzi w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia. Utwory operowe zabrzmią w Uniejowie

17:38, 03.09.2021 | M.K
Koncert poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Tysiąclecia odbędzie się w kolegiacie w Uniejowie.
REKLAMA

Teatr Wielki w Łodzi wychodzi z muzyką operową poza Teatr i zaprasza na cykl koncertów w regionie łódzkim poświęconych Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu „Prymasowi Tysiąclecia”,  który już 12 września zostanie beatyfikowany. Jednym z trzech miejsc, gdzie wystąpią artyści z Teatru Wielkiego w Łodzi jest Uniejów.

W ten sposób artyści naszego Teatru pragną uczcić tego Wielkiego Człowieka tym, w czym czują się najlepiej – piękną muzyką i wspaniałym śpiewem fragmentów dzieł takich mistrzów, jak: Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Leo Delibes, Stanisław Moniuszko, Bułat Okudżawa, Andrew Llyod Webber, Astor Piazzolla, Andrzej Kurylewicz - informuje Teatr Wielki w Łodzi.

W programie tego muzycznego spotkania zabrzmią utwory operowe, m.in. z „Nabucca”, „Toski” czy „Turandot”, które wykonają wspaniali soliści: Aleksandra Borkiewicz, Agnieszka Makówka, Alicja Barbara Panek-Piętkowska, Dorota Wójcik, Paweł Skałuba i Robert Ulatowski. Koncert poprowadzą Julitta Sękiewicz-Kisiel i Arkadiusz Anyszka. Przed Orkiestrą Kameralną Teatru stanie dyrygent Michał Kocimski.

Koncert w Uniejowie odbędzie się w niedzielę 5 września o godzinie 18.00 i będzie pierwszym z trzech zaplanowanych. Kolejne odbędą się w Lututowie i Tomaszowie Mazowieckim. Wstęp wolny.

Koncert Teatru Wielkiego w Łodzi w Uniejowie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%