Zamknij
REKLAMA

Muzycznie i patriotycznie, czyli wyjątkowe widowisko w uniejowskiej kolegiacie [ZDJĘCIA]

10.45, 14.09.2022 .
fot. MGBP w Uniejowie
REKLAMA

11 września 2022 r. o godzinie 18:00 w uniejowskiej kolegiacie odbyło się widowisko słowno-muzyczne o tematyce patriotyczno-niepodległościowej. Koncert miał wyjątkową i uroczystą oprawę za sprawą wybitnych artystów: zaśpiewali soliści Marcin Ciechowicz i Jacek Malanowski przy akompaniamencie Jakuba Czecha.

Widowisko słowno-muzyczne o tematyce patriotyczno-niepodległościowej w Uniejowie

Koncert  odbył się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dzięki gościnności proboszcza parafii Uniejów - ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza. Wykonane utwory patriotyczne wprowadziły w nastrój zadumy i wzruszenia, a jednocześnie porwały słuchaczy do wspólnego śpiewania.

Przed każdą pieśnią artyści wygłaszali krótkie wprowadzenie związane z tematyką i historią danej kompozycji. Lokalna społeczność bardzo ciepło i z wielkim entuzjazmem przyjęła muzyków, co zaowocowało dodatkowym utworem, wykonanym na życzenie publiczności.

Na koniec w ramach podziękowań za piękne widowisko artystom wręczono kwiaty.

Widowisko zostało zorganizowane w ramach zadania „Dumni z Niepodległej”, którego beneficjentem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie.


,Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa'' '
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%