Zamknij
REKLAMA

Kierowcy na podwójnym gazie w rękach policji

06:27, 18.05.2022 | .
REKLAMA

Policjanci z poddębickiej drogówki, dzięki odpowiedzialnej postawie innych uczestników ruchu drogowego, wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni mieli ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

16 maja 2022 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał informację, że na trasie Kuciny-Dalików przemieszcza się pojazd całą szerokością drogi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Informacja była prawdziwa. Policjanci w miejscowości Budzynek zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Poddębice miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz sprawą zajmie się Sąd.

Podobna sytuacja miała miejsce 13 maja 2022 roku w miejscowości Poddębice. Kierowca pojazdu marki Seat, poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Niebezpieczny rajd po ulicach Poddębic został jednak szybko zakończony przez świadka – innego kierującego, który zaobserwował tę sytuację i zatrzymał „podejrzany” pojazd. Od 55-letniego kierowcy seata, mężczyzna poczuł alkohol. Aby uniemożliwić dalszą jazdę, zabrał kluczyki i zadzwonił na policję. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości, okazało się, że poddębiczanin miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dzięki odpowiedzialnej postawie przypadkowego świadka, kolejny nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy oraz odpowie przed sądem.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%