Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy tej miejscowości wzięli sprawy w swoje ręce. Doskonały przykład, że razem można więcej

09.10, 30.11.2022 . Aktualizacja: 19.30, 30.11.2022
Około dwa miesiące temu zakończył się remont strażnicy w Skotnikach, a już wkrótce obok niej powstać ma plac zabaw, na który pozyskane zostały środki z grantu sołeckiego. To jednak nie wszystko. Sołtys wraz z grupą mieszkańców postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w czynie społecznym ogrodzić obiekt i uporządkować teren wokół obiektu. 
REKLAMA

Około dwa miesiące temu zakończył się remont starej strażnicy w Skotnikach, a w tym tygodniu obok niej stanął plac zabaw, na który pozyskane zostały środki z grantu sołeckiego. To jednak nie wszystko. Sołtys wraz z grupą mieszkańców postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w czynie społecznym ogrodzić obiekt i uporządkować teren wokół obiektu. 

Rafał Walczak - sołtys Skotnik wraz z grupą mieszkańców, mimo odnowionego budynku starej strażnicy OSP wciąż są pełni zapału i chęci do kolejnych zmian w ich miejscowości. W tym tygodniu obok wyremontowanego budynku stanął plac zabaw, na który pozyskane zostały środki z grantu sołeckiego. To jednak nie wszystko, bowiem mieszkańcy w swoim wolnym czasie i z własnej inicjatywy postanowili uporządkować oraz ogrodzić teren strażnicy. W miejscu, gdzie jeszcze niedawno były krzaki i śmieci, już wkrótce będzie trawa i miejsce do zabawy oraz integracji mieszkańców.

Inicjatywę mieszkańców i sołtysa docenił samorząd Uniejowa - burmistrz Józef Kaczmarek postanowił dofinansować kwotą 15000 zł pomysł na ogrodzenie nieużytkowanej przez dłuższy czas remizy. 

,,Bardzo ucieszyła mnie propozycja pana sołtysa, odnośnie uporządkowania terenu wokół wyremontowanej strażnicy, które mieszkańcy zdecydowali się wykonać na własną rękę. Problemem, z którym zgłosiły się Skotniki, były oczywiście środki na zakup nowego ogrodzenia. To kwota co najmniej kilkunastu tysięcy złotych, a przecież takich pieniędzy próżno szukać w kasie którejkolwiek ze straży czy miejscowości. Porządne ogrodzenie to jest po prostu podstawa dla bezpieczeństwa przebywających tam dzieci. Na pewno będzie też barierą dla ewentualnych prób wandalizmu – skomentował burmistrz.

Przeznaczenie przez gminę 15 tys. zł na zakup materiałów budowlanych umożliwiło aktywnym mieszkańcom wykonanie 117 metrów nowego ogrodzenia wraz z bramą i furtką. Dzięki temu teren remizy jest zabezpieczony, co ma spore znaczenie, bo pojawił się tutaj również plac zabaw.


Pomimo niskiej temperatury za oknem mieszkańcy wciąż pracują, by teren już na wiosnę i lato cieszył oczy i można było z niego korzystać. To w tym miejscu jeszcze w weekend trwały intensywne prace, a dzisiaj stoi już plac zabaw dla dzieci.

Słowa uznania należą się pomysłodawcom inicjatywy oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w prace przy strażnicy, a szczególnie Rafałowi i Wioletcie Walczakom,  Ilonie i Januszowi Rozmarynowskim, Dominikowi Jurkiewiczowi, Grzegorzowi Nykielowi, Przemysławowi Jurkiewiczowi, Tomaszowi Jurkiewiczowi, Tomaszowi Banachowi, Henrykowi Kałuckiemu, Mateuszowi Woźniakowi, Grzegorzowi Jurkiewiczowi.

To nie koniec aktywności mieszkańców, bo po placu zabaw, wiosną mają oni w planach również zamiar zasiać trawnik oraz odświeżyć altanę ogrodową. Do wykończenia pozostało również wnętrze budynku strażnicy, na które za pośrednictwem gminy czynione są starania na kolejne dofinansowanie zewnętrzne. Nie ma jeszcze dokładnych planów na wykorzystanie budynku, ale na mieszkańcy na pewno chcieliby, by służył również do integracji tutejszej społeczności.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]6785[/ZT]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%