Zamknij
REKLAMA

Jest lista zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego

08:18, 13.09.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

209 spośród 300 zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego zostało zarekomendowanych do głosowania. Ich lista wraz z opisami oraz lista zadań odrzuconych wraz z uzasadnieniami są dostępne na stronie www.bo.lodzkie.pl.

Jednym z projektów na które można zagłosować jest  zadanie "SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI", które ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z trzech gmin powiatu poddębickiego (Uniejów, Zadzim, Wartkowice).

O kolejnym etapie wdrażania BOWŁ na konferencji prasowej poinformował marszałek WŁ Witold Stępień.

- Bardzo serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu na zarekomendowane zadania. Są wśród nich projekty dedykowane dzieciom, dorosłym i seniorom. Również różnorodność propozycji skłania do zainteresowania się nimi. Każdy mieszkaniec regionu może tam znaleźć coś dla siebie, a same działania i nasza aktywność w głosowaniu wzmacnia społeczeństwo obywatelskie i naszą tożsamość regionalną – powiedział marszałek Witold Stępień.


Głosując mieszkańcy będą mogli wybierać wydarzenia kulturalno-rekreacyjne, sportowe, zadania o charakterze prozdrowotnym lub dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich itp. Znajdują się w śród nich zadania, zarówno promujące walory turystyczne, jak i gospodarcze regionu. Głosowanie rozpocznie się 1 października. Głosować można maksymalnie na trzy zadania z wybranego (jednego) subregionu. Swój głos można oddać jednorazowo do 22 października, poprzez złożenie karty do głosowania w wyznaczonych punktach (ich lista, od końca września, dostępna będzie na stronie www.bo.lodzkie.pl) lub pocztą na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego WŁ oraz do końca października (elektronicznie) na stronie www.bo.lodzkie.pl
Łączny koszt zgłoszonych 209 projektów przekracza kwotę 30 mln zł, a BOWŁ ogranicza te wydatki do 5 mln zł, warto więc zapoznać się z proponowanymi projektami i dokonać przemyślanego wyboru.

Listę projektów do głosowania można znaleźć na stronie http://bo.lodzkie.pl/ 

źródło: lodzkie.pl, dot. lodzkie.pl

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone