Zamknij
REKLAMA

Piotr Binder ponownie wybrany na wicestarostę

12:48, 08.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Za ponownym wyborem Piotra Bindera na wicestarostę zagłosowało 12 radnych. Fot. Starostwo Powiatowe w Poddębicach

Podczas XXXIV sesji Rady Powiatu w Poddębicach, która odbyła się 7 lutego br. Piotr Binder został  ponownie wybrany na wicestarostę powiatu poddębickiego. Wybór był praktycznie jednogłośny, z obecnych 14 radnych, 12 zagłosowało za tym, aby odwołany przez wojewodę wicestarosta Binder ponownie objął to stanowisko. Jeden był przeciwny, a jeden głos był nieważny. 

Należy przypomnieć, że jesienią zeszłego roku wojewoda łódzki wezwał Radę Powiatu Poddębickiego do odwołania Piotra Bindera z funkcji wicestarosty. Radni niemal jednogłośnie zagłosowali jednak wtedy za odmową realizacji żądań wojewody.


Fot. Starostwo Powiatowe w Poddębicach.

Przesłanką do odwołania Piotra Bindera ze stanowiska było to, że prawnicy wojewody wskazali, iż sprawując urząd wicestarosty był on jednocześnie prezesem OSP Poddębice. Stowarzyszenie to kierując się zasadą gospodarności wynajmowało lokale i świetlicę. Uznano to za prowadzenie działalności gospodarczej.  Opinia ta jest niezgodna z definicją określoną w ustawie o działalności gospodarczej.

Ostatecznie wojewoda nie zgodził się ze sprzeciwem Powiatowych Radnych i wydał zarządzenie zastępcze, w którym odwołał Piotra Bindera z funkcji Wicestarosty.

Rada Powiatu Poddębickiego miała możliwość skorzystania z odwołania, ale na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w zeszły piątek, nie zdecydowano się z niego skorzystać ze względu na ewentualne długotrwałe postępowanie w Sądzie Administracyjnym.  To spowodowało, że decyzja wojewody uprawomocniła się i należało dokonać ponownego wyboru wicestarosty.

info: Starostwo Powiatowe w Poddębicach www.poddebicki.pl  

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

LakiLaki

3 0

A ten drugi z prawej radny to marynarki nie umiał zapiąć że tak krzywo? Ile miał tam guzików? 16:30, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone