Zamknij
REKLAMA

Wybiegali dla Benedykta 10 tysięcy złotych

09:23, 08.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Kinga Grabarczyk

4 marca 2018 roku w Łodzi podczas Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” odbyła się akcja charytatywna „Biegnę dla Benedykta” organizowana przez Fundację PKO Banku Polskiego. W biegu na dystansie 5 km wzięły udział 182 osoby, które pobiegły specjalnie dla chłopca.

Każdy uczestnik, który przypiął do koszulki kartkę „Biegnę dla Benedykta” i wziął udział w biegu pomagał 12-letniemu chłopcu choremu na dystrofię Duchenna. Benedykt Cichomski pochodzi z miejscowości Góry w gminie Uniejów i jest uczniem 6. klasy Szkoły Podstawowej w Wilamowie. Dlatego w biegu organizowanym przy stadionie ŁKS Łódź, pojawili się także nauczyciele i rodzice uczniów SP w Wilamowie. 

Dzięki biegowi Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na leczenie i rehabilitację chłopca kwotę 10 000 zł. W ubiegłym roku w podobnej akcji podczas Biegu Tropem Wilczym w Uniejowie dla Julka Komajdy pobiegło 120 osób. Wtedy również Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła leczenie młodego uniejowianina.


Na zdj. po lewej- Jarosław Klonowski, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Uniejowie, wolontariusz i inicjator akcji. Fot. Kinga Grabarczyk

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone