Zamknij
REKLAMA

Zajęli drugie miejsce. Nagrodą udział w krakowskiej gali

07:00, 01.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu uczestnicy Albertiany z Anną Dymną podczas gali w Krakowie.

Dwa dni w Krakowie spędzili artyści z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie. Celem wyjazdu był udział w Gali 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Prawo udziału w krakowskiej gali czepowianie wywalczyli podczas Finału Regionalnego w Zgierzu, w którym zajęli wysokie II miejsce. 

Nagrodę aktorom z Czepowa przyniósł spektakl autorstwa Maliny Prześlugi pt. „Bleee…”, z  którym zaprezentowali się podczas finału w Zgierzu. Imprezę w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie jak co roku poprowadziły: Anna Dymna i Lidia Jazgar. Na scenie oprócz laureatów wystąpili także: Ireneusz Krosny, Adam Nowak, Jarosław Treliński oraz Thomas Celis Sanchez.
Tradycyjnie podczas gali organizatorzy wręczyli medale Świętego Brata Albertacza działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku otrzymali je: Agata Kornhauser-Duda, Zofia Nocetti-Klepacka, Jakub Błaszczykowski i rodzina Wadowskich z Krakowa. Organizatorami festiwalu bylła Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz Fundacja im. Brata Alberta.


Na gali wystąpił Ireneusz Krosny.


Wyjazd do Krakowa oraz uczestnictwo w tak fantastycznym wydarzeniu jest dla całej ekipy niezapomnianym przeżyciem i z pewnością zmotywuje do kolejnych artystycznych przedsięwzięć. Grupą na co dzień opiekuje się Mirosław Madajski, natomiast w przygotowaniach do Albertiany pomagała Martyna Kaźmierczak.

„Pozytywka” to grupa muzyczno-teatralna z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy z Czepowa. Powstałą na bazie utalentowanych artystycznie uczestników. Działa nieprzerwanie od 2009 roku. Zespół corocznie bierze udział w wielu festiwalach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Do największych sukcesów artyści z Czepowa zaliczają: zwycięstwo w Finale Regionalnym 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej w Zgierzu w 2015 roku i tym samym występ na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – „ALBERTIANA 2015”, sukces spektaklu pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” przygotowany na podstawie scenariusza autorstwa Izabeli Degórskiej, zwycięstwo (2012) oraz dwukrotnie drugie miejsce (2010 i 2016) w Przeglądzie Piosenki Wakacyjnej w Łęczycy,  nagranie płyty o tematyce religijnej (zima 2012/2013), udział w integracyjnych koncertach w Uniejowie z: grupą Raz Dwa Trzy (2014), Janem Trebunia – Tutką i grupą JAZGOT (2015), Moniką Kuszyńską (2016) oraz Mieczysławem Szcześniakiem (2017).

Formą teatralną członkowie grupy zajmują się od 2013 roku. Wtedy to, jako początkujący aktorzy, przygotowali swój autorski pomysł - spektakl muzyczny pt. „Punkt widzenia”. Tekst i muzyka powstały podczas wspólnej pracy terapeutycznej w PŚDS w Czepowie. Spektakl odniósł duży sukces, a wspólna praca z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Uniejowie zainspirowała do kolejnych przedsięwzięć teatralnych.

[ZT]1243[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone