Zamknij
REKLAMA

Miasteczko ruchu drogowego na sali gimnastycznej. Uczniowie uczyli się jak jeździć bezpiecznie

14:02, 05.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Uczniowie dwóch szkół podstawowych z terenu gminy, którzy mogą w tym roku ubiegać się o kartę rowerową wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w Wieleninie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu. Na sali gimnastycznej szkoły podstawowej powstało tego dnia miasteczko ruchu drogowego, w którym młodzi kandydaci na posiadaczy karty rowerowej mogli sprawdzić swoje umiejętności, znajomość znaków drogowych oraz zasad poruszania się na drodze.

Zajęcia prowadzone przez  pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu są organizowane w Szkołach w Wieleninie i Wilamowie już po raz kolejny. Co roku w jednej ze szkół, dla uczniów klas czwartych prowadzone są zajęcia pomagające uczyć bezpiecznego poruszania się rowerem i wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. 

Dzieci z obu szkół w ramach przygotowywania się do egzaminu na kartę rowerową uczestniczą w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje, który pod koniec roku szkolnego będzie przeprowadzany w szkołach. 


Na zdj. egzaminator WORD w Sieradzu podczas zajęć teoretycznych z uczniami.

"Przeprowadzamy zajęcia poprawiające bezpieczeństwo dzieci, które już wkrótce będą zdawały egzaminy na kartę rowerową. Mają one wpłynąć na to, aby były bardziej świadomymi rowerzystami, a co pewnie zaowocuje w przyszłości, również lepszymi kierowcami. Zajęcia obejmowały część teoretyczną, na której rozmawialiśmy o podstawowych zasadach obowiązujących na drodze oraz część praktyczną, czyli poruszanie się po miasteczku ruchu drogowego, stosując się do znaków czy sygnałów świetlnych" - mówi Łukasz Borecki - egzaminator z WORD w Sieradzu.

WORD prowadzi zajęcia w szkołach podstawowych w Wilamowie i Wieleninie w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Podczas wizyty w Wieleninie na sali gimnastycznej powstało mobilne miasteczko ruchu drogowego, na którym pojawiły się znaki drogowe, sygnalizacje świetlne i skrzyżowania, na których dzieci ćwiczyły poruszanie się po drodze.

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone