Zamknij
REKLAMA

Wymień elektrośmieci na drzewko. W sobotę akcja w Poddębicach

06:48, 27.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne.

Wzorem z lat ubiegłych w Poddębicach organizowana jest akcja związana ze zbiórką elektrośmieci, podczas której każdy w zamian za oddany zużyty sprzęt elektroniczny otrzyma sadzonkę drzewa. Organizatorami zbiórki są Starostwo Powiatowe w Poddębicach i Firma Remondis Elektrorecycling Sp. z o.o.

,,Podczas zbiórki, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia 2018 od godz. 9.00 do 13.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego, przy ul. Łęczyckiej 16 w Poddębicach można będzie przekazać: wielkogabarytowy sprzęt AGD (pralki, lodówki, kuchenki, mikrofalówki itp.) małogabarytowy sprzęt AGD (odkurzacze, czajniki elektryczne, tostery itp.), sprzęt komputerowy i telefoniczny (komputery, drukarki, faksy, telefony itp.), telewizory i monitory, sprzęt audiowizualny (radio, sprzęt wideo itp.), elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki itp.), zabawki (kolejki elektryczne, gry video itp.), baterie" – mówi Przemysław Jaszczak Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Strategii Powiatu.

 

,,W tym roku postanowiliśmy naszą zbiórką pn. „Zasadź własne drzewo na 100 – lecie Niepodległości – wymień stare urządzenia na piękne drzewka” nawiązać nie tylko do ekologicznych, ale także do patriotycznych postaw z uwagi na historyczny moment jakim jest świętowanie 100  - lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Na uczestników akcji czeka łącznie 1000 szt. lip i świerków, mam nadzieję, że zasadzenie otrzymanego drzewka będzie przypominać o 100-leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz dbałości o ekologię w Naszej Ojczyźnie" – mówi Starosta Poddębicki Ryszard Rytter.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone