Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Wilamowa i Uniejowa wzięli udział w policyjnym turnieju BRD

09:20, 26.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Poddębice

25 kwietnia w Gimnazjum w Poddębicach policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje Turnieju BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie udział wzięło 8 szkół. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wilamowie a trzecie Szkoła Podstawowa w Uniejowie.


Fot. KPP w Poddębicach

 

8 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu poddębickiego przystąpiło do eliminacji powiatowych corocznego konkursu BRD. Zawodnicy na samym początku przystąpili do testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego,  następnie uczniowie musieli wykazać się w praktycznej jeździe na rowerze po torze sprawnościowym, który składał się m.in. z ósemek, jazdy wahadłowej itp.
Funkcjonariusze poddębickiej drogówki oceniali oraz sprawdzali technikę jazdy zawodników,  a także czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów turnieju. Najlepszymi drużynami okazały się grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach oraz z Gimnazjum w Poddębicach. Teraz to one będą reprezentować powiat poddębicki podczas wojewódzkiego etapu turnieju. Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowało Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz WRD KWP w Łodzi.

Zwycięskie drużyny ze szkoły podstawowej:

1. SP w Poddębicach
2. SP Wilamów
3. SP Uniejów

Zwycięskie drużyny z gimnazjum:

1. Gimnazjum w Poddębicach
2. Gimnazjum w Domaniewie
3. Gimnazjum w Uniejowie

Źródło i fot. KPP w Poddębicach. http://www.poddebice.policja.gov.pl

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone