Zamknij
REKLAMA

Spycimierskie dywany jak zawsze zachwycały

10:07, 01.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna uroczystość święta Bożego Ciała w Spycimierzu miała niezwykłą oprawę. 31 maja Mszę świętą koncelebrowali: Ordynariusz Włocławski Biskup Wiesław Mering oraz Kardynał Raymond Leon Burke. 

Kwietne dywany układane od samego rana przez mieszkańców są nieodłącznym elementem święta Bożego Ciała w Spycimierzu. Dwustuletnia tradycja przyciąga co roku do niewielkiej wsi tysiące osób, które podziwiają kwiatowe dzieła. O godzinie 17.00 rozpoczyna się uroczysta msza święta, a po niej wyrusza procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ustawionych na trasie.

W tym roku swój kwiatowy obraz tworzyła również 10-osobowa grupa Włochów, którzy przyjechali do Spycimierza z Sardynii. Klika dni wcześniej swój talent prezentowali podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulotnej w Uniejowie.

Na trasie procesji powstały różne wzory, nie tylko religijne, ale również nawiązujące do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Można było zobaczyć elementy liturgiczne, wizerunek Jana Pawła II, czy godło Polski.

Tegoroczne święto Bożego Ciała to debiut w roli gospodarza dla księdza Dariusza Ziemniaka, który w listopadzie ubiegłego roku objął funkcję proboszcza parafii w Spycimierzu.

 

[ZT]1480[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone