Zamknij
REKLAMA

Lekaszyn:Dla wnuków wybudował niezwykły domek na drzewie [ZDJĘCIA]

09:00, 12.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Domek miał być dużo mniejszy, ale potrzeby czwórki wnucząt Pana Ryszarda okazały się większe. I tak na czterech sosnach rosnących na urokliwej działce w Lekaszynie powstała ta niezwykła budowla. Domek opiera się na czterech drzewach, piąte przechodzi przez środek konstrukcji, ponieważ szkoda je było wycinać.

Pan Ryszard to emerytowany budowlaniec. Ponieważ zakupiony plastikowy domek-zabawka okazał się zbyt mały dla jego wnuków, postanowił za namową dzieci stworzyć coś wyjątkowego. Twórca domku pochodzi z Łodzi, jednak od wielu lat odwiedzał Lekaszyn, skąd pochodzi jego małżonka. Dzisiaj przeniósł się z żoną do tego urokliwego miejsca, w którym doprowadził do realizacji niezwykłej wizji - domku wzniesionego na drzewie, a właściwie na czterech drzewach.


Na zdjęciu Pan Ryszard, który stworzył domek na drzewie.

Chyba nie ma osoby, która w dzieciństwie choć przez chwilę nie marzyłaby o domku na drzewie. Jednak Pan Ryszard jako jeden z nielicznych zrealizował marzenie czwórki wnucząt i w ciągu półtora miesiąca zbudował konstrukcję. Obecnie pozostało wstawić okna, zrobić bezpieczne wejście na górę oraz wykończyć domek w środku. Przy doświadczeniu jego autora to tylko kwestia czasu, by już za kilka tygodni domek w całej okazałości mogły opanować dzieci.

To, że konstrukcja jest nie tylko solidnie wykonana, ale również przemyślana i zaprojektowana, to wynik tego, że jej autor jest z zawodu technikiem budowlanym. Pan Ryszard studiował także przez dwa lata na Politechnice Poznańskiej, a przed przejściem na emeryturę był fachowcem przy pracach wykończeniowych. Dzięki wiedzy i umiejętnościom, konstrukcja domku na drzewie została dokładnie zaplanowana oraz obliczone zostały parametry, które odpowiadają za jej bezpieczeństwo. Jak powiedział nam Pan Ryszard, wszystkie normy zostały spełnione, a że domek to prezent dla ukochanych wnucząt, to nawet z trzykrotnym zapasem, aby zabawy w nim były całkowicie bezpieczne.


Z okna w domku roztacza się przepiękny widok na okolicę.


Na zdjęciu pierwszy domek wnuków, który zainspirował Pana Ryszarda do stworzenia konstrukcji na drzewie.


Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz.

O domku na drzewie można powiedzieć, że to konstrukcja ekologiczna, bo przy jej budowie użyto starej, zdemontowanej boazerii. Jedna z sosen, by uniknąć jej wycięcia, została poprowadzona przez środek domku. 
Domek ma długość prawie pięciu metrów i szerokość dwóch i pół metra, posiada także dwa okna i taras, z którego widać zieloną okolicę.Od początku do końca zaprojektowany został w zgodzie z naturą.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

ElaEla

2 0

Imponujące dzieło! Pozazdrościć wnukom 20:13, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DorotaDorota

2 0

Gratulacje dziadku:)Toż to nie domek a apartament cały.Patrzeć na radość dzieciaków-BEZCENNE :)) 23:28, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UlaUla

2 0

Super domek, będzie radocha dla wnuków. A gdzie jest reszta gospodarstwa tj. kurczak i piesek 11:47, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agaaga

0 0

Rewelacja. A le to nie domek a DOM na drzewie.. 14:04, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leszek ŻLeszek Ż

0 0

Panie Rysiku chatka *%#)!& zapraszam do Świeszynka ja chcę też mieć taką chatkę. Pozdrawiam. 19:58, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone