Zamknij
REKLAMA

Starosta zrzeka się mandatu. Ryszard Rytter wydał oświadczenie

09:09, 25.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

W niedzielnych wyborach samorządowych Ryszard Rytter uzyskał 582 głosy (8,55 proc.) i był to drugi wynik wśród ludowców w okręgu, w którym startował urzędujący starosta. Jednak wczoraj Ryszard Rytter wydał oświadczenie, w którym zrzeka się mandatu.

Urzędujący starosta poddębicki wydał oświadczenie, które zamieszczono na oficjalnej stronie starostwa. Informuje w nim, że zrzeka się zdobytego w niedzielnych wyborach mandatu i wyjaśnia, iż robi to ,, Aby nie blokować negocjacji w sprawie utworzenia koalicji większościowej w Radzie Powiatu". O swojej decyzji poinformował dziś także Komisarza Wyborczego w Łodzi.
Decyzja Ryttera oznacza, że mandat radnego obejmie osoba z kolejnym wynikiem na liście, czyli Dariusz Twardowski, który zdobył 289 głosów.
W wyborach do poddębickiej rady powiatu najwięcej mandatów zdobył PiS - 7, PSL - 5, Wspólnota Powiatu Poddębickiego -3 i Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 2 mandaty.

Poniżej treść oświadczenia Ryszarda Ryttera,

Szanowni Państwo, Drodzy Wyborcy
Mieszkańcy Powiatu Poddębickiego

 Wybory Samorządowe za nami. Chcę serdecznie podziękować wszystkim Państwu, którzy poparli kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego na listach do Rad Gmin, Powiatu, Sejmiku Województwa oraz na Wójtów i Burmistrzów.

  Szczególnie serdecznie dziękuję wszystkim Tym, którzy poparli moją osobę do Rady Powiatu Poddębickiego - jest to dla mnie wyraz dużego uznania za moją pracę na rzecz Mieszkańców Powiatu.
  Aby nie blokować negocjacji w sprawie utworzenia koalicji większościowej w Radzie Powiatu postanowiłem w dniu dzisiejszym zrzec się mandatu radnego i stosowne pismo złożyłem u Komisarza Wyborczego w Łodzi.
  Jeszcze raz dziękuję Państwu za zaufanie, a mój mandat obejmie Pan Dariusz Twardowski – jestem przekonany, że będzie go sprawował w dobrze pojętym interesie mieszkańców.

                                                                                                            Z wyrazami szacunku
                                                                                                          
   Ryszard Rytter 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

PSLPSL

8 3

Panie Starosto nie masz Pan chyba j...j. Jako kapitan żeglowałeś Pan po burzliwym morzu wyrzucając za burtę niewygodnych członków załogi. Rozbiłeś statek pod nazwą PSL, a dzisiaj pierwszy uciekasz z tonącego statku. Tak kończą pseudo "przywódcy". 10:00, 25.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DobreDobre

11 2

Może w końcu nadejdzie czas ocieplenia stosunków miasta Poddębice z Uniejowem i Wartkowicami. Jak dobrze wiemy, czas urzędowania powyżej wymienionego Pana był znamienny w ciągłe pogorszanie się stosunków między kluczowymi miastami powiatu. 11:48, 25.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone