Zamknij
REKLAMA

Dzwonisz na 997? Teraz dodzwonisz się do Łodzi. Od kiedy zmiana w powiecie poddębickim?

07:20, 23.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdj. komenda policji w Poddębicach.

Od 22 do 29 listopada 2018 roku potrwa proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego na terenie województwa łódzkiego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. 

Dotąd dzwoniąc pod numer 997 mieszkańcy Uniejowa i okolic dodzwaniali się do dyżurnego policji w Poddębicach, który podejmował decyzję w zakresie zadysponowania patrolu. Zgodnie z harmonogramem przełączania numeru 997 w województwie łódzkim od 26 listopada 2018 godz. 13.00 w powiecie poddębickim, telefon odbierze już nie dyżurny poddębickiej komendy, ale pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. 

Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. Przełączenie numeru alarmowego 997 do CPR pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują.

Przekierowanie połączeń alarmowych do CPR to także korzyść dla obcokrajowców, którzy nie będą mieli problemów ze zgłoszeniem, ponieważ operatorzy centrum znają wiele języków – mówił wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, podczas konferencji prasowej poświęconej przełączaniu numeru alarmowego 997 w województwie łódzkim. W wydarzeniu wzięli udział także zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi ds. logistyki Włodzimierz Kalinowski oraz  zastępca naczelnika sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podinspektor Piotr Gogolewski. To właśnie Łódzki Urząd Wojewódzki oraz Komenda Wojewódzkiej Policji w Łodzi są instytucjami odpowiedzialnymi za w/w proces.

,,Osoba, która wybierze numer 997 usłyszy komunikat: ,,Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub numer alarmowy 112, proszę czekać na połączenie". Osoba dodzwoni się do nas, ale informacja trafi do powiatu do którego powinna, w tym przypadku do komendy powiatowej w Poddębicach"- mówi Agnieszka Łukomska-Dulaj, kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi.

Obecnie numer alarmowy „997” obsługiwany jest w 22 jednostkach Policji tj. 3 Komendach Miejskich Policji oraz 19 Komendach Powiatowych Policji województwa łódzkiego.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone