Zamknij
REKLAMA

Wybrano sołtysów w kolejnych miejscowościach [nazwiska i składy rad sołeckich] AKTUALIZACJA

08:00, 18.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 16 stycznia 2019 roku mieszkańcy kolejnych sześciu miejscowości wybrali sołtysów i rady sołeckie. Poniżej zamieszczamy nazwiska sołtysów i składy rad wybranych na 5-letnią kadencję w:  Wilamowie, Czekaju, Górach, Zieleniu, Rożniatowie Kolonii oraz w Orzeszkowie. Kolejnych sześciu sołtysów wybrano 17 stycznia br. Tym razem głosowali mieszkańcy w Człopach, Stanisławowie, Wieścicach, Woli Przedmiejskiej, Brzozówce i w Spycimierzu Kolonii.

Mieszkańcy kolejnych dwunastu miejscowości w gminie Uniejów wybrali sołtysów i członków rad sołeckich. W Czekaju prym będą stanowiły kobiety, tam sołtysem została kobieta, w składzie rady nie znalazł się żaden mężczyzna.

Sołtysami na kolejną kadencję po raz kolejny zostali Krystyna Maj z Wilamowa, Anna Grzelak z Zielenia, Wiesław Pawłowski z Rożniatowa Kolonii i Ireneusz Charuba z Orzeszkowa, Szczepan Miśkiewicz z Człopów, Wiesław Skórka ze Stanisławowa, Marek Joński z Wieścic, Wioletta Kołodziejczyk z Woli Przedmiejskiej, Karol Kaźmierczak z Brzozówki, Marzenna Dopierała ze Spycimierza Kolonii.

W Czekaju, gdzie będą ,,rządziły" kobiety, Andrzeja Zwolińskiego na stanowisku sołtysa zastąpi Anna Fijałkowska. W Górach wybrano Monikę Mruk, która pokonała m.in. dotychczasowego sołtysa Stanisława Jaśkiewicza.

W najbliższych dniach dowiemy się kto będzie sołtysem w Łęgu Balińskim, Pęgowie, Felicjanowie, Wieleninie Kol., Spycimierzu, Kuczkach, Ostrowsku, Zaborowie, Brzezinach, Dąbrowie, Lekaszynie i Kozankach Wielkich.

[ZT]1824[/ZT]

Wyniki do rady sołeckiej i wybrani sołtysi w dwunastu kolejnych sołectwach:

SOŁECTWO WILAMÓW
Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Krystyna Maj  (wybrana na sołtysa Wilamowa poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Bartosiak Celina, Dominowska Dorota, Drubkowski Jacek, Gręda Przemysław.

SOŁECTWO CZEKAJ
Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Anna Fijałkowska  (wybrana na sołtysa Czekaja poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Żaneta Dębowska, Ewa Czerwińska, Dorota Zwolińska, Malwina Fijałkowska.

SOŁECTWO GÓRY
Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Stanisław Jaśkiewicz, Iwona Pajor, Monika Mruk (wybrana na sołtysa Gór większością głosów)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Anna Cybulska, Małgorzata Florkowska, Dominik Wojakowski

SOŁECTWO ZIELEŃ
Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci:, Grzelak Anna (wybrana na sołtysa Zielenia poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Małgorzata Grzelewska, Eugeniusz Lis, Paweł Szymański.

SOŁECTWO ROŻNIATÓW KOLONIA
Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Wiesław Pawłowski (wybrany na sołtysa Rożniatowa Kolonii poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Witold Koziński, Marian Obielak, Janusz Stasiak.

SOŁECTWO ORZESZKÓW
Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Ireneusz Charuba (wybrany na sołtysa Orzeszkowa poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Grzegorz Warych, Łukasz Warych, Maciej Warych.

__________________________________________________________________________________________________________________

SOŁECTWO CZŁOPY

Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Szczepan Miśkiewicz (wybrany na sołtysa Człop poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Marek Miśkiewicz, Mirosław Kubiak,Przemysław Siciński.

 

SOŁECTWO STANISŁAWÓW

Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Wiesław Skórka  (wybrany na sołtysa Stanisławowa poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej:, Krzysztof Grzelak, Eugeniusz Cieślak, Michał Wróbel.

SOŁECTWO WIEŚCICE

Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Marek Joński (wybrany na sołtysa Wieścic poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)

Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Roman Lodziński, Bogumił Miśkiewicz, Stanisław Ladziński


SOŁECTWO WOLA PRZEDMIEJSKA

Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Wioletta Kołodziejczyk (wybrana na sołtysa Woli Przedmiejskiej poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)
Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Roman Sękowski, Wioletta Jarek, Paulina Bujała.

 

SOŁECTWO BRZOZÓWKA

Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Karol Kaźmierczak (wybrany na sołtysa Brzozówki poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)

Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Krzysztof Andrzejewski, Cezary Józefowicz, Radosław Pietrzak, Karol Janik, Krzysztof Włodarczyk.

 

SOŁECTWO SPYCIMIERZ KOLONIA

Wybory sołtysa – zgłoszeni kandydaci: Marzenna Dopierała (wybrana na sołtysa Spycimierza Kolonii poparciem mieszkańców wyrażonym w głosowaniu)

Mieszkańcy wybrani do rady sołeckiej: Genowefa Andryszek, Grzegorz Górka, Eugeniusz Wójcik.

[ZT]1829[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone