Zamknij
REKLAMA

Wicemarszałek i eksperci mówili w starostwie o funduszach unijnych

14:00, 07.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
W Poddębicach obecni byli wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski i radna sejmiku województwa łódzkiego Dorota Więckowska.

7 lutego 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Poddębicach odbyło się spotkanie dotyczące możliwości pozyskiwania i korzystania z Funduszy Europejskich. ,,Forum Środków Unijnych" zorganizowano z inicjatywy wicemarszałka województwa łódzkiego Grzegorza Wojciechowskiego i radnej sejmiku województwa łódzkiego Doroty Więckowskiej.

W spotkaniu wzięli udział również m.in. poseł Piotr Polak, starosta poddębicki Małgorzata Komajda i wicestarosta Piotr Majer. Na zaproszenie starostwa licznie odpowiedzieli przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i wszyscy, którzy chcą rozwijać swoje firmy i instytucje przy pomocy środków zewnętrznych. Spotkanie, które odbywało się w sali starostwa dotyczyło możliwości pozyskiwania oraz korzystania z różnych dotacji i pożyczek unijnych.

,,Wiemy, że nasze budżety są ograniczone i nie mamy innego wyjścia, jak poszukiwać środków zewnętrznych. To dobrze, że takie środki w urzędzie marszałkowskim  i innych instytucjach podległych lub współpracujących z urzędem są i że będziemy mogli o nie aplikować - powiedziała na początku spotkania starosta Małgorzata Komajda.

Podobne spotkania mają odbywać się w całym regionie i pozwolić na wymianę opinii, doświadczeń i zdobyć wiedzę z zakresu wykorzystywania środków unijnych. W roli ekspertów, którzy mówili o dostępnych funduszach byli eksperci z jednostek organizacyjnych urzędu marszałkowskiego, które zajmują się na co dzień dotacjami. Byli to specjaliści z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy oraz poszczególnych  departamentów w urzędzie, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wśród tematów mówiono m.in. o perspektywach na kolejne lata programowania środków UE, Funkcjonowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, wsparciu na jakie mogą liczyć firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego. Uczestnicy mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami.

 

,,Spotkania mają przybliżyć tematykę funduszy europejskich wszystkim tym, którzy zechcą się tym zainteresować w całym województwie. Powiat poddębicki jest pierwszym powiatem, który znalazł się na mapie spotkań pana marszałka" - mówił poseł Piotr Polak. ,,Sektor małych i średnich przedsiębiorstw w skali kraju jest myślę najważniejszym sektorem, który dobrze służy polskiej gospodarce. To własnie w tych przedsiębiorstwach Polacy znajdują miejsca pracy" - mówił poseł Polak do zebranych na sali uczestników, w tym przedsiębiorców z terenu powiatu poddębickiego.

,,Potrzeba jest wymiany informacji nie tylko ze strony urzędu marszałkowskiego do państwa, ale również od państwa do urzędu marszałkowskiego. Ważne, żeby te programy, które są tworzone trafiały tam, gdzie są naprawdę potrzebne pieniądze(...). Również oczekujemy od państwa opinii i uwag, które będziemy uwzględniać przy następnych programach i konkursach na pozyskanie środków - mówił o celu spotkań w całym województwie, wicemarszałek województwa łódzkiego -Grzegorz Wojciechowski.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele przedsiębiorców i samorządów gminnych. Obecni byli m.in. burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek i przewodniczący rady miejskiej Mirosław Madajski.


Na zdj. Anna Stanek, ekspert punktu informacyjnego funduszy europejskich z Sieradza.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

BonuBonu

0 0

Wszystko zmieszane niepotrzebnie. Inne są programy dla przedsiębiorców inne dla organizacji pozarządowych a jeszcze inne dla samorządów. Niepotrzebnie siedzieliśmy na całym jak nas konkret interesował, zresztą i tak został bez odpowiedzi. Trzeba do Łodzi jechać. Politycy pis jak znawcy to chyba żart? Jeszcze większy żart że na waszej stronie jest już dawno informacja i fotorelacja a na stronie powiatu nic. Co starosta i wice nie ogarnia ją? 14:41, 08.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 0

Fakt, Że była mieszanka informacji. Ale można było z ekspertami rozmawiać i pytać po spotkaniu. Więc jeśli ktoś był naprawdę zainteresowany to mógł się dowiedzieć. 21:52, 09.02.2019


NikrNikr

0 0

Polowa sali to powiatowi urzędnicy...


14:06, 09.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AA

0 0

Firmy też były. 21:51, 09.02.2019


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone