Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Wilamowie rozwija pasje swoich uczniów

12:25, 04.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ruch to najlepsza, naturalna metoda na dobre samopoczucie. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać w lepszej kondycji ciało i umysł i dlatego 2 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wilamowie odbyły się inauguracyjne warsztaty i zajęcia z piłki nożnej w ramach „Dni otwartej szkoły” oraz Dnia Sportu. Zajęcia tego typu będą odbywały się dla dwóch grup wiekowych co tydzień w każdy poniedziałek.

Trenerem podczas zajęć jest Kamil Zych, trener Uniejowskiej Akademii Futbolu im. Euzebiusza Smolarka. Jest to młody człowiek, absolwent uniejowskiego gimnazjum, który występował w drugoligowym zespoleLegionovi-Legionowvo oraz lokalnej drużynie MGLKS Termy Uniejów.

,,Zajęcia to okazja nie tylko do doskonalenia umiejętności piłkarskich, ale także możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w grupie rówieśniczej. To także lekcja systematyczności i samodzielności poprzez zabawę. Mamy nadzieję, że następne zajęcia będą cieszyły się również dużym zainteresowaniem i może któryś z zawodników wyrośnie na gwiazdę futbolu'' - mówi Beata Kos ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie.

Na spotkanie z trenerem zgłosiło się wielu uczniów szkoły, a także kilku rodziców. Ku zadowoleniu, a trochę zdziwieniu Kamila, pojawiła się także spora grupa dziewcząt.

Pierwsze zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych jednocześnie i dlatego gościnnie, z jednym z zespołów zajęcia prowadził  Filip Kos, absolwent wilamowskiej szkoły.

 

,,Jeżeli dzieci piłkę nożną traktują jako formę zabawy, to im więcej będą czerpały z tej dyscypliny radości, tym lepiej będzie im to wszystko wychodziło” - mówi trener Kamil Zych.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone