Zamknij
REKLAMA

W Wieleninie świętowano 25. rocznicę nadania szkole imienia i przekazania sztandaru

15:53, 13.05.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

25. rocznicę nadania szkole imienia i przekazania sztandaru świętowano 13 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. płk. pilota Szczepana Ścibiora w Wieleninie. W trakcie uroczystości wręczono także statuetki i tytuły przyjaciela szkoły, które trafiły do osób i instytucji wspierajacych placówkę.

Uroczyste obchody w Wieleninie rozpoczęto od Mszy. Św., którą odprawionio w kościele pw św. Jakuba i św. Doroty. Następnie uczniowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście przemaszerowali na plac przy szkole, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

,,Jesteśmy dumni z tego wyboru. Ucząc się i pracując pod patronatem tak wyjątkowego człowieka, stajemy się ludźmi którzy rozumieją znaczenie słów ojczyzna i patriotyzm – mówiła na początku uroczystości dyrektor szkoły – Elżbieta Goszczyk. 


Podczas uroczystości, na ręce dyrektora szkoły Elżbiety Goszczyk, wręczono gratulacje oraz prezenty z okazji jubileuszu, a pod tablicą upamiętniającą bohaterskiego patrona, delegacje złożyły kwiaty i wieńce. 

Wśród gości znaleźli się m.in. członkowie rodziny płk. pilota Szczepana Ścibiora, m.in. jego córka - Magdalena Sopyłło.


Z okazji 25-lecia nadania szkole imienia i sztandaru uczniowie mieli okazję do uroczystego odnowienia ślubowania.

Na zakończenie wręczono nagrody w ramach konkursu literackiego o patronie Ścibiorze, który zorganizowano w dwóch kategoriach, dla uczniów oraz absolwentów tutejszej szkoły. Na zdjęciu laureatki w kategorii absolwentów. W ramach obchodów wydano także trzeci tomik poezji poświęcony płk. Ścibiorowi, w którym znalazły się wiersze uczniów oraz absolwentów szkoły.

W specjalnym programie poświęconym patronowi Szczepanowi Ścibiorowi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wieleninie.

,,Każda uroczystość związana z uczczeniem imienia naszego dziadka jest wielkim wzruszeniem dla nas. Dzięki temu dziadek jest - mam nadzieję - ciągle żywą postacią dla tutejszego społeczeństwa” - mówił podczas uroczystości wnuk patrona Rafał Sopyło.

 

Na zdjęciu Piotr Kozłowski, który 13 kwietnia 1994 roku był uczniem szkoły w Wieleninie i członkiem pierwszego pocztu sztandarowego. Przez wiele lat pracował również w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Specjalne podziękowania i statuetki przyznano osobom i instytucjom, które od wielu już lat wspierają działalność placówki. W gronie przyjaciół szkoły znalazły się członkinie rodziny patrona Ścibiora – Barbara Sopyłło i Magdalena Sopyło, burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, firma K-Flex Polska i Wojskowa Akademia Techniczna.


W imieniu burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka, statuetkę odebrał p.o. zastępcy burmistrza Janusz Kosmalski.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz