Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj więcej policji na drogach. Ruszyła ogólnopolska akcja

07:39, 31.07.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju już dzisiaj, 31 lipca 2019 roku, będą prowadzić ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści i motorowerzyści.

Podczas ogólnopolskiej akcji policji, również na drogach powiatu poddębickiego pojawi się więcej policjantów. W ramach realizowanych działań, funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Piesi to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, a przecież w swej istocie przejścia dla pieszych powinny gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni.

Należy podkreślić, że w I półroczu 2019 roku  w województwie łódzkim w wypadkach drogowych z udziałem „niechronionych uczestników ruchu drogowego” 44 z nich zginęło, a 567 niechronionych zostało rannych. Tym bardziej apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych.

Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę również przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) jednośladów i traktować ich po partnersku.

Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy rowerzysta powinien mieć świadomość możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku.

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

Żródło: KWP w Łodzi

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AleubekAleubek

4 2

Wystarczy że święte krowy będę przestrzegać tego czego uczyli nas w szkole podstawowej bodajże, najpierw zobacz czy nic nie jedzie a później wchodź na pasy a nie odwrotnie. Sądzę że większość wypadków z udziałem pieszych jest właśnie dlatego że pieszy wchodząc na pasy nie rozgląda się czy zbliża się pojazd lub po prostu przechodzi w miejscu nie oznakowanym mimo że pasy są parę metrów dalej.... 10:27, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone