Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa ronda w Balinie. Zobacz jakie zmiany w organizacji ruchu

09:10, 29.08.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczęła się budowa ronda w Balinie u zbiegu DK 72 z DW 473. Kierowcy jadący drogą krajową 72 między Poddębicami i Uniejowem napotkają zmiany w organizacji ruchu i muszą uzbroić się w cierpliwość.

,,Na odcinku ok. 200 metrów na wysokości istniejącego skrzyżowania, ruch kierowany jest za pomocą sygnalizacji, odbywa się wahadłowo połową jezdni. W ramach robót zostanie wymieniona nawierzchnia, a w miejsce tradycyjnego skrzyżowania pojawi się rondo, które znacznie poprawi bezpieczeństwo. Dotychczas wlot drogi wojewódzkiej znajdował się na łuku i włączał się w drogę krajową pod ostrym kątem, co znacznie ograniczało pole widzenia i powodowało wiele niebezpiecznych sytuacji. Rondo, które powstanie, uspokoi ruchu i pozwoli każdemu płynnie i bezpiecznie włączyć się do jazdy'' - informuje łódzki oddział GDDKiA.

Krajówka cały czas przejezdna

W czasie prowadzonych robót droga krajowa, mimo, że z ograniczeniami, będzie dostępna dla samochodów cały czas. Również przez cały okres prac będzie można z niej zjeżdżać na drogę wojewódzką 473. Inaczej będzie dla podróżujących tą drugą. Nie będzie możliwości włączenia się do ruchu na DK 72. W związku z tym wyznaczone zostały objazdy. Dla samochodów osobowych i ciężarowych do 3,5 tony z Krępy (DW 473) przez Lipnicę w kierunku na Niewiesz. Dla samochodów ciężarowych z Krępy do Porczyn drogą wojewódzką 473 i dalej DW 703 do Poddębic do drogi krajowej 72.


Schemat objazdów - źródło: GDDKiA.

Inwestycja prowadzona jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, wykonawcą jest firma Strabag. Koszt przebudowy to nieco ponad 4,2 mln. Termin zakończenia prac wyznaczono na 31 lipca 2020 roku.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Rob.unRob.un

3 0

Rok robic rondo ...
Miszczostwo.... 20:52, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone