Zamknij
REKLAMA

VIII Dożynki Powiatu Poddębickiego

09:17, 09.09.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

8 września 2019 roku w Wartkowicach odbyły  się VIII Dożynki Powiatu Poddębickiego. W trakcie imprezy odbył się Festiwal Folkowy i Przegląd Zespołów Ludowych oraz wystąpiły zespoły Łobuzy i Lider Dance.

8 września w Wartkowicach odbyły się Powiatowe Dożynki Powiatu Poddębickiego i Gminno-Parafialne Święto Plonów, które połączone było z Festiwalem Folkloru Powiatu Poddębickiego. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 13.00 Mszą św., która odprawiona została w kościele parafialnym w Wartkowicach. O godz. 14.30 dożynkowy korowód przeszedł na boisko sportowe, gdzie miały miejsce części obrzędowe oraz występy zespołów.

Na scenie w Wartkowicach wystąpił Big Band Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie, a następnie rozpoczęła się część obrzędowa, którą rozpoczął zespół ludowy Polesianki z Polesia. Starostowie Dożynek Powiatowo-Gminnych przekazali bochenki chlebów gospodarzom powiatu oraz gminy Wartkowice. Starostami Dożynek Powiatowo -Gminnych byli Joanna Kaźmierczak  z Dzierżaw (gm.Wartkowice) i Zbigniew Kołodziejczak z Orzeszkowa (gm.Wartkowice), a starostami Dożynek Parafialnych: Anna Tomczyk i Jacek Pęgowski z sołectwa Nowy Gostków.


W dożynkach powiatowych uczestniczyli także przedstawiciele Uniejowa, w tym burmistrz Józef Kaczmarek, wiceburmistrz Janusz Kosmalski i przewdoniczący Radmi Miejskiej w Uniejowie Mirosław Madajski.

Podczas uroczystości odbyła się także prezentacja i przekazanie dożynkowych wieńców, które przygotowali przedstawiciele KGW, szkół i stowarzyszeń z terenu powiatu. Wśród nich znalazły się dwa wieńce ze Spycimierza - przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Spycimierzu oraz uczniów, nauczycieli i mieszkańców Spycimierza.

Podczas wydarzenia wystąpiło 12 lokalnych zespołów, które prezentowały dorobek kultury ludowej powiatu i województwa łódzkiego. Jedynym z zespołów, który reprezentował gminę Uniejów był Zespół Śpiewaczy Włościanki z Wielenina. Czytaj więcej o Festiwalu Folklorystyczny Powiatu Poddębickiego.

Na zdjęciu gospodarze dożynek powiatowo-gminnych- Małgorzata Komajda - starosta poddębicki, Piotr Majer - wicestarosta oraz Piotr Kuropatwa - wójt Gminy Wartkowice.

Finałem powiatowych dożynek były występy zespołów grających muzykę disco-polo i dance:  Łobuzów oraz Lider Dance. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone