Zamknij
REKLAMA

Reprezentantki KGW z gminy Uniejów na szkoleniu w Poddębicach [FOTO]

14:54, 10.10.2019 | M.K
Skomentuj Na zdjęciu Agnieszka Januszewska, prezes KGW w Rożniatowie i Piotr Majer, wicestarosta poddębicki.
REKLAMA

Szkolenie ,,Jak komercjalizować usługi Kół Gospodyń Wiejskich" odbyło się 10 października 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Poddębicach. W szkoleniu udział wzięły m.in. członkinie KGW z terenu powiatu poddębickiego oraz osoby zainteresowane założeniem koła.

Przedstawiciele ponad dwudziestu podmiotów, głównie Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w spotkaniu, które organizowało Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Rożniatowianki" wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Poddębicach.  Szkolenie ,,Jak komercjalizować usługi Kół Gospodyń Wiejskich" odbyło się 10 października 2019 roku w siedzibie starostwa. Oprócz KGW Rożniatowianki w szkoleniu wzięły udział także reprezentantki KGW z Felicjanowa i Orzeszkowa.

Jak mówił podczas spotkania Tomasz Sitarek z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właśnie formalnie rejestrowane jest 40 Koło Gospodyń Wiejskich na terenie powiatu poddębickiego. W ubiegłym roku zarejestrowane były 32 koła, co pokazuje, że zainteresowanie tą formą działalności jest coraz większe w naszym powiecie. Jak mówią organizatorzy, był to też jeden z głównych powodów, by zorganizować dzisiejsze szkolenie


Na zdjęciu Andrzej Górczyński - członek zarządu województwa łódzkiego. Zdjęcie - Starostwo Powiatowe w Poddębicach

 

Podczas spotkania, które otworzył wicestarosta Piotr Majer można się było dowiedzieć jak założyć i zarejestrować KGW, jak rozliczać oraz rozwijać działalność swojego koła.  Mówiono także o możliwości handlu własnymi wyrobami przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz bezpłatnych formach promocji. Poszczególne zagadnienia dotyczące funkcjonowania KGW omawiali eksperci. Wśród nich:  m.in. Tomasz Sitarek z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Irena Jaszczura z Urzędu Skarbowego w Poddębicach, Ola Kwiecień z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poddębicach, Teresa Kucner i Joanna Biernasiak z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego oraz z Justyna Makowska ze Starostwa Powiatowego w Poddębicach. W spotkaniu uczestniczyła również Jolanta Pęgowska - prezes LGD Prym. 

Oprócz przedstawicieli funkcjonujących już KGW w spotkaniu udział wzięły również osoby, które np. prowadzą obecnie gospodarstwa agroturystyczne, a noszą się z zamiarem stworzenia i zarejestrowania w swojej miejscowości nowego koła.


Uczestnicy szkolenia mieli okazję spróbować smakołyków, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Patronat medialny objęły m.in. portale www.ipodddebice.pl oraz www.uniejow.net.pl

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz