Zamknij
REKLAMA

W Wilamowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy [FOTO]

15:00, 07.11.2019 | SP w Wilamowie
REKLAMA
Skomentuj
Fot. SP w Wilamowie.

7 listopada w ramach cyklicznych spotkań ”Drzwi otwartej szkoły” w Szkole Podstawowej w Wilamowie odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

7 listopada w ramach cyklicznych spotkań ”Drzwi otwartej szkoły” w Szkole Podstawowej w Wilamowie odbyły się - pod czujnym okiem druha Tadeusza Chmielewskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSPRP w Poddębicach - warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Warsztaty przeprowadzili strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach oraz druhowie Krzysztof Mruk oraz Artur Dominowski z OSP Wilamów. W warsztatach, które zorganizowały Magdalena Pajor, Izabela Wojtczak i Joanna Binkiewicz, mógł uczestniczyć każdy – uczniowie oraz ich rodzice, a także nauczyciele.

Strażacy wytłumaczyli zgromadzonym, w jaki sposób należy sprawdzić stan poszkodowanego, wezwać pomoc medyczną oraz jak udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi, dziecku czy osobie dorosłej. Pokazali także, jak wygląda ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz co znajduje się w walizce strażackiej.

Wczorajsze spotkanie nie ograniczyło się wyłącznie do wykładu. Każdy chętny mógł sam sprawdzić swoje umiejętności ratownicze, ćwicząc pod fachowym okiem strażaków na fantomie.

W drugiej części spotkania – w związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym – strażacy uczulili zgromadzonych na niebezpieczeństwo związane z tzw. „cichym zabójcą”, czyli tlenkiem czadu.

Na zakończenie przeprowadzony został quiz utrwalający najważniejsze wiadomości przekazane podczas warsztatów. Trzy osoby, które najlepiej odpowiedziały na pytania, otrzymały od druhów strażaków nagrody – czujniki czadu.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze warsztaty poszerzyły umiejętności udzielania pierwszej pomocy wszystkich uczestników. Wierzymy, że każdy z nas będzie potrafił zachować się właściwie w sytuacji, gdy to od nas będzie zależał los drugiego człowieka.

Joanna Binkiewicz (Szkoła Podstawowa w Wilamowie)/Tytuł pochodzi od redakcji

(SP w Wilamowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone