Zamknij
REKLAMA

Trwa przebudowa drogi w Hipolitowie

07:29, 13.01.2020 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki bardzo łagodnej zimie, inwestycje rozpoczęte u schyłku starego roku nie ustają. Co więcej – jeśli aura będzie nadal tak sprzyjająca, być może część powziętych prac zostanie zakończona przed terminem zawartym w umowach z wykonawcami.

Bardzo dobre tempo robót towarzyszy inwestycjom drogowym w Spycimierzu i Hipolitowie. W pierwszym przypadku - w ramach budowy by-passa łączącego drogi: gminną i powiatową prowadzące w kierunku Spycimierza, jeszcze przed świętami została położona warstwa wiążąca (na dcinku o szerokości aż 7 metrów).

By-pass przed wjazdem do Spycimierza będzie miał aż 7 metrów szerokości, co z powodzeniem pozwoli na swobodny ruch pojazdów w obu kierunkach oraz utworzenie miejsc postojowych wzdłuż pobocza, po obu stronach nowej jezdni.

Zgodnie z planem przebiega także druga, rozpoczęta w grudniu 2019 roku gminna inwestycja drogowa. Przebudowa blisko kilometrowego odcinka drogi w Hipolitowie jest już na etapie gotowej podbudowy.

– W grudniu wykonaliśmy już całość robót ziemnych – zarówno w zakresie pasa ruchu drogowego, jak i odwodnienia przebudowywanego odcinka na terenie miejscowości Hipolitów – opisuje Krzysztof Łuczak, reprezentujący konsorcjum realizujące gminną inwestycję. – W miejscach, gdzie występuje rów przydrożny, pod zjazdami umieściliśmy przepusty rurowe – na terenie objętym inwestycją są 3 takie punkty, które docelowo będą jeszcze z obu stron obudowane ścianami czołowymi. W okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem należało przerwać roboty na obecnym etapie, ponieważ sporo dni wolnych od pracy uniemożliwiłoby sprawne i jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców położenie warstwy asfaltu, ale najprawdopodobniej już od 7 stycznia wracamy na plac budowy.

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy będą kontynuowane prace ziemne w zakresie odwodnienia terenu budowy. W dalszej kolejności powstaną również pobocza oraz zjazdy do nieruchomości z kruszyw łamanych. Na położenie nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej, czyli właściwej warstwy asfaltu, trzeba będzie zaczekać do ocieplenia pogody.

Wykonawcą zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Nr 111167E w miejscowości Hipolitów, gm. Uniejów” jest konsorcjum firm: FHU Wiesława Łuczak, Jan Łuczak s.c. i LuKpol – Krzysztof Łuczak z Uniejowa.

Koszt całości prac oszacowano na kwotę 763 830,00 zł, z czego połowę pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które na ten cel pozyskała gmina Uniejów.

(MB)

[ZT]2506[/ZT]

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone