Zamknij
REKLAMA

Ruszył nabór wniosków o przyznanie jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Kto może dostać nawet 10 tysięcy?

07:01, 28.01.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

27 stycznia 2020 roku rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. O stypendia moga się ubiegac uczniowie i studenci uczący się na terenie województwa łódzkiego. Maksymalna  wysokość stypendium to 10 tys. zł. 

27 stycznia rozpoczęła się XIV edycja Jednorazowych Stypendiów Naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach: „uczeń" i „student". Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci wybranych kierunków.

,,Maksymalna  wysokość stypendium to 10 tys. zł. Komisja oceniająca wnioski, oprócz osiągnięć naukowych, będzie brała pod uwagę aktywność uczniów i studentów, czyli uczestnictwo w kołach naukowych, udział i organizację konferencji, seminariów - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”.  Jednorazowe stypendium naukowe w kategorii „uczeń”: przyznawane jest uczniom pobierającym naukę w publicznych lub niepublicznych szkołach ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I i II stopnia, szkoły policealne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych) na terenie województwa łódzkiego, bez względu  na miejsce zamieszkania. Do składania wniosków uprawnieni są dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół ponadpodstawowych, przy czym każdy podmiot może złożyć do trzech wniosków o przyznanie stypendium.

Z kolei jednorazowe stypendium naukowe w kategorii „student” przyznawane jest studentom kształcącym się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich w publicznej lub niepublicznej uczelni na terenie województwa łódzkiego, bez względu  na miejsce zamieszkania; Do składania wniosków uprawnieni są rektorzy lub prorektorzy uczelni, przy czym każdy podmiot może złożyć do dwunastu wniosków o przyznanie stypendium. 

Środki publiczne przeznaczone na jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego w 2020 roku stanowią kwotę 130 000 zł. 

Wnioski można składać do 21 lutego 2020 roku.  Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie internetowej - https://www.lodzkie.pl/edukacja/zarząd-województwa-łódzkiego-ogłasza-nabór-wniosków-o-przyznanie-jednorazowych-stypendiów-naukowych-marszałka-województwa-łódzkiego-w-2020-roku

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GracieGracie

0 0

Thus, the deduction could not be used by interest paid to purchase an additional home.

mortgage broker Because, so how exactly does a conversation progress with out a
catalyst.v 19:02, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone