Zamknij
REKLAMA

Poddębiccy policjanci ostrzegają przed oszustami. Metoda na wnuczka wciąż działa

08:32, 20.02.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami placówek bankowych z terenu powiatu. Wspólne działania instytucji wymierzone przeciwko przestępcom dokonującym oszustw metodą „na wnuczka/ na policjanta/ na funkcjonariusza CBŚP” mają jeden cel: uchronić seniorów przed utratą oszczędności (często) całego życia.

18 lutego 2020 roku w budynku poddębickiej jednostki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł.insp. Jarosław Zieliński wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego oraz Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami banków funkcjonujących na terenie powiatu poddębickiego.


Przewodnim tematem spotkania było wypracowanie wspólnego algorytmu postępowania w przypadku podejrzenia próby oszustwa w/w metodami oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy instytucjami. Kluczową rolę w przeciwdziałaniu przestępstwom tego typu odgrywa bezpośrednia komunikacja przedstawicieli placówek bankowych z poddębicką policją, co jak ustalono, usprawni przepływ informacji oraz skróci czas reakcji, który ma decydujący wpływ w ujęciu przestępcy oraz udaremnienia próby oszustwa.
Ponadto, uczestnicy mieli możliwość omówienia wszelkich aspektów dotyczących oszustw metodą „na wnuczka/ na policjanta/ na funkcjonariusza CBŚP”, m.in.: dotychczasowe doświadczenia związane z takim rodzajem przestępstw,  procedury obowiązujące pracowników placówek oraz na co należy zwrócić uwagę podczas kontaktu z seniorem, gdy wypłaca większą kwotę pieniędzy z bankowego konta.

Policjanci z Poddębic podczas działań profilaktycznych nieustannie ostrzegają mieszkańców powiatu, uświadamiając w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania, dlatego apelujemy o ostrożność.

źródło: KPP w Poddębicach
tytuł pochodzi od redakcji

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone