Zamknij
REKLAMA

Karnawał z babcią i dziadkiem w Wieleninie [ZDJĘCIA]

09:00, 24.02.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. SP w Wieleninie

20 lutego w Szkole Podstawowej w Wieleninie wnuki z młodszych klas spotkali się ze swoimi dziadkami na uroczystej akademii pod tytułem ,,Karnawał z Babcią i Dziadkiem".

Występ przygotowali uczniowie z klas 0-IV pod kierunkiem D. Kwiatosińskiej, M. Andrysiewicz i A. Gapsy, ale należy również wspomnieć o L. Zaradzkiej, która pomogła przy dekoracji przedstawienia. Całość oczywiście poprzedziły staranne przygotowania, w których uczniowie w pocie czoła pracowali nad detalami swoich przedstawień i szlifowali swoje talenty, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Całą uroczystość poprzedziło wręczenie przez Panią Dyrektor dyplomów z podziękowaniami dla babć, które pomagały w przygotowaniach do kiermaszu bożonarodzeniowego.

Następnie wnuczkowie śpiewali piosenki, tańczyli Poloneza i Kaczuszki, recytowali wiersze, a także występowali w roli aktorów na deskach swojego małego, szkolnego teatru. Całość uroczystości odbyła się w podniosłej atmosferze, ale nie brakło miejsca na akcenty humorystyczne chociażby, kiedy dzieci przypomniały swoim dziadkom ich młodsze lata, lub gdy wyrazili swój podziw dla nich za to, że mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia, nadal są w stanie być na czasie i obsługiwać komputery, czy uczęszczać na zajęcia sportowe.

Dumni ze swoich wnucząt dziadkowie z zapartym tchem obserwowali występy i byli pod wrażeniem ich zdolności, a u niejednej babci bądź dziadka pojawiła się łezka wzruszenia. Po głównej części, dzieci podarowały symboliczne prezenty w postaci ogromnych cukierków, a następnie zaprosiły na poczęstunek. Jako, że data przedstawienia zbiegła się z obchodami Tłustego czwartku, dzieci postarały się, aby gościna nie obyła się bez tradycyjnych pączków, do których podane zostały kawa bądź herbata.

materiał nadesłany

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone