Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Poddębic i Uniejowa rozdają maseczki

12:42, 06.05.2020 | M.K
Skomentuj
Maski rozdawane są przez policjantów również w Uniejowie. Fot. KPP Poddębice.
REKLAMA

Od 5 maja 2020 roku mundurowi rozpoczęli proces wręczania mieszkańcom powiatu poddębickiego maseczek ochronnych przekazanych przez Łódzki Urząd Marszałkowski. Do maseczek, dołączona została ulotka jak właściwie należy z niej korzystać. Maseczki trafiają również do mieszkańców Uniejowa.

Łącznie na terenie województwa łódzkiego policjanci rozdadzą 26 tysięcy masek. Funkcjonariusze codziennie przypominają o zakrywaniu nosa i ust przy pomocy części odzieży, maski, maseczki albo kasku ochronnego.

Od 16 kwietnia br.  mamy obowiązek zakładać maseczkę : na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, w obiektach handlowych, w placówkach handlowych, na targowiskach, w środkach publicznego transportu zbiorowego, w pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, w parkach, zieleńcach, na promenadach, bulwarach, w ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, na plażach.

Do maseczek, dołączona została ulotka jak właściwie należy z niej korzystać.

Z obowiązku zwolnieni są: dzieci w wieku do lat czterech, osoby niezdolne do samodzielnego zakrycia i odkrycia ust lub nosa, księża w trakcie posługi,  kierowcy i motorniczowie, jeśli siedzą w kabinie odseparowanej,  czynni żołnierze, osoby w samochodzie, w którym jedzie jedna osoba lub osoba z dzieckiem poniżej 4 roku życia, lub osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie; osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą zakrywać ust i nosa (posiadanie przy sobie zaświadczenia potwierdzającego ten fakt nie jest wymagane).

 

Fot. KPP w Poddębicach,  mat. KWP w Łodzi

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ŚmieszneŚmieszne

1 2

Teraz dopiero rozdają maseczki no chyba jaja se robią z ludzi 😭 17:33, 06.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz