Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Wieleninie doceniona za oszczędzanie

08:16, 14.01.2021 | M.K
Skomentuj Szkoła w Wieleninie doceniona została za oszczędzanie w SKO w kolejnej edycji  konkursu Talentowisko.
REKLAMA

Szkolna Kasa Oszczędności to jedna z najprężniej działających organizacji w Szkole Podstawowej w Wieleninie. Jej zadaniem jest przede wszystkim propagowanie idei oszczędzania, ale także przekazywanie podstawowej wiedzy o bankowości i ekonomii. Poza kształceniem merytorycznym, Szkolna Kasa Oszczędności uczy dzieci również odpowiedzialności i rozwija ich zdolności artystyczne.

Szkoła Podstawowa w Wieleninie zeszłoroczną edycję konkursu „Talentowisko” może zaliczyć do udanych, ponieważ zajęła w niej 2 miejsce w regionie. Jest to wspaniałe podsumowanie pracy, którą wykonali uczniowie, opiekunowie, nauczyciele ale także rodzice i dziadkowie w tym trudnym dla wszystkich roku.

Uczniowie pod opieką opiekunek SKO propagowali oszczędzanie poprzez swój własny przykład, tworzyli prace, a nawet przygotowywali kolejny z serii występów o oszczędzaniu. Wszystkie te przedsięwzięcia zostały docenione przez komisję, która przyznała SKO Wielenin nagrodę za 2 miejsce w rejonie w wysokości 2300 złotych.

Póki co czas na świętowanie sukcesu, ale kolejna nagroda nie oznacza zaprzestanie działań Szkolnej Kasy Oszczędności przy Szkole Podstawowej w Wieleninie, a wręcz przeciwnie – zmotywuje nas tylko do jeszcze większego nakładu pracy. Oczywiście, nagrody są wspaniałym podkreśleniem naszego trudu, jednak najważniejszą dla nas wartością jest rozwój uczniów, ale również i nas, jako nauczycieli, opiekunów, czy dziadków. Codziennie uczymy się czegoś nowego i jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie również wyniosą ze swoich działań cenną lekcję, która zaprocentuje w dorosłym życiu - informują opiekunowie SKO w Wieleninie.

Przy okazji takiego sukcesu nie sposób też nie wspomnieć o wkładzie Banku Spółdzielczego w Poddębicach, który cały czas wspiera szkołę w działaniach.

[ZT]2152[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%