Zamknij
REKLAMA

Doborowe czwartki, czyli poddębicka policja szuka kandydatów na policjanta

08:09, 04.02.2021 | M.K
Skomentuj fot. KPP Poddębice
REKLAMA

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 14:00 do 16:00, zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi, podczas wizyty w poddębickiej jednostce, mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości lub w przypadku podjęcia decyzji, złożyć stosowne dokumenty. 

Dyżury odbywają się w KAŻDY PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA w godz. 14:00 - 16:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ulicy Targowej 22. Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00, można kontaktować się telefonicznie z Zespołem Kadr i Szkolenia, pod numerem telefonu 47 845-22-48 lub 47 845-22-49. 

Kto może zostać policjantem??

Służbę w Policji może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii; który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe; korzystający z pełni praw publicznych; posiadający  co  najmniej  średnie  wykształcenie; posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować; dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Co daje służba w Policji:

- stabilne zatrudnienie;- możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat;- uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;- adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;- uczestnictwo w kursach językowych np. z języka angielskiego, języka rosyjskiego;- uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%