Zamknij
REKLAMA

Rekordowy 29. Finał WOŚP! Jak zagrała orkiestra w powiecie poddębickim?

08:42, 04.02.2021 | M.K
Skomentuj Stowarzyszenie Licealista
REKLAMA

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Nawet w tak trudnych warunkach, mimo wielu obostrzeń w Poddębicach udało się nie tylko pobić finansowy rekord zbiórki, ale też zorganizować wiele atrakcji, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców.

Wysiłki członków Stowarzyszenia „Licealista” pod kierownictwem Piotra Kowalczyka, wolontariuszy skupionych wokół poddębickiego sztabu oraz wielkie serca mieszkańców powiatu przyniosły niesamowity efekt. Tegoroczna, poddębicka Orkiestra zagrała głośno i skutecznie zbierając 74.477,02 zł!

Zebrano 74.477,02, z czego:
- 58.876,30 z puszek wolontariuszy, puszek stacjonarnych i licytacji na żywo
- 10.500 z poddębickiej eSkarbonki
-  5.100,72 z aukcji na Allegro (stan na 03.02.2021 godz. 13.30)

Jeszcze przed finałem puszki WOŚP stanęły w 27 punktach: sklepach, lokalach usługowych, przedszkolu, bibliotekach, biurach. Tegoroczną zbiórkę wsparły też lokalne firmy i instytucje. Darczyńcy przekazali bony i przedmioty, które można było wylicytować na popularnym serwisie aukcyjnym, gdzie za najwyższą kwotę (ponad 400 zł) sprzedano piękny obrazek przygotowany przez poddębickich przedszkolaków. Natomiast podczas licytacji prowadzonych w czasie transmisji online, najwyższą cenę uzyskał pluszowy Kubuś Puchatek (750 zł) ufundowany przez sklep „Kubuś”, podkreśla Anna Perlińska – Supeł, wiceprezes Stowarzyszenia.

 

Transmisję nadawaną z poddębickiego sztabu śledziły setki widzów, którzy mogli obejrzeć występy lokalnych artystów i przedszkolaków, pokazy karate, mażoretek, wywiady z wolontariuszami. Dodatkową atrakcją była relacja online z odbywających się tego dnia imprez wspierających Orkiestrę - morsowania, warsztatów QiGong oraz Poddębickiego biegu dla WOŚP.

 


W roli konferansjerów wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach – Aleksandra Pawlak i Igor Bienias.

Licytacjami online wspierali tegoroczny finał także lokalni przedsiębiorcy. Sklep Majster dzięki internetowej licytacji poziomic oraz własnej wpłacie dołożył do poddębickiej puszki WOŚP ponad 12000 zł!

 

Oczywiście w wielu miejscach Poddębic i całego powiatu można było spotkać wolontariuszy z serduszkami, a po mieście jeździł kolorowy WOŚPobus, który przypominał o trwającej akcji. Finał, jak corocznie, zakończyło „światełko do nieba”, ale i ono odbyło się w innej formule. Mieszkańcy stawiali w swoich oknach i przed domami latarenki oraz świece, a imponujący symbol WOŚP utworzyły zaparkowane w kształt serca samochody. Widok ten sfilmowany z góry był potwierdzeniem, że Orkiestra świeci tylko pozytywnym światłem. I żaden wirus tego światła nie zatrzyma.

- W imieniu całego poddębickiego sztabu WOŚP chciałbym skierować najserdeczniejsze podziękowania w stronę naszych darczyńców i wolontariuszy. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale to dzięki wspólnemu zaangażowaniu i szczodrości mogliśmy dołożyć do tegorocznej skarbonki Orkiestry naprawdę imponującą kwotę. To już teraz daje motywację do planowania przyszłorocznych działań – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%