Zamknij
REKLAMA

Granat na plaży zbiornika Jeziorsko

08:29, 10.03.2021 | M.K
Skomentuj fot. KPP Poddębice
REKLAMA

Poddębiccy policjanci zabezpieczali rejon plaży zbiornika Jeziorsko, gdzie znaleziony został granat ręczny z okresu II wojny światowej. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani ich przenosić.

8 marca 2021 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na plaży zbiornika Jeziorsko w gminie Pęczniew. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci w celu zabezpieczenia terenu. Wezwany został również funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który określił, że jest to granat ręczny z okresu II wojny światowej. Nietypowe znalezisko zostało przekazane załodze saperów z Tomaszowa Mazowieckiego, w celu detonacji na poligonie wojskowym.

Przypominamy! Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy ich rozbrajanie. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę -ostrzegają policjanci.

źródło: KPP Poddębice

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%