Zamknij
REKLAMA

W Wieleninie uczą się pływać

08:25, 24.11.2021 | .
fot. SP w Wieleninie
REKLAMA

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie brali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” dzięki umowie pomiędzy burmistrzem Józefem Kaczmarkiem a Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Łodzi.

Projekt jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III, zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej, usportowienie dzieci i popularyzację sportu.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze w okolicy i wszechstronności pływania, jest to doskonały sport do tego, aby zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny, a także do rozwoju fizycznego i dbania o własne zdrowie już w tym wieku - mówi Daniela Kwiatosińska  - nauczyciel SP w Wieleninie.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, od początku września do połowy listopada, na pływalni krytej w Termach Uniejów. Uczniowie pod pilnym okiem czujnych instruktorów nauki pływania - Karoliny Marosik i Szymona Bugajaka nie tylko uczyli się pływać, ale także doskonalili swoje umiejętności i sprawność fizyczną. 

Każde zajęcia trwały 90 minut i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy poprzez zabawę mogli uczyć się pływania oraz spędzić miło czas z rówieśnikami, dobrze się bawiąc. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom za ukończenie etapu I ,,Płyń Bezpiecznie Po Zdrowie”.

Fot. SP w Wieleninie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%