Zamknij
REKLAMA

Azyl Ktosiowo zaprasza na majówkę wśród koni

18:51, 28.04.2022 | .
REKLAMA

Azyl Ktosiowo w Krępie położonej około 11 km od Uniejowa to dom kilkunastu koni, które udało się uratować przed śmiercią w rzeźni. 8 maja stowarzyszenie prowadzące azyl zaprasza wszystkich kochających zwierzęta na Majówkę w cudownym miejscu pełnym natury i zwierząt.

W niedzielę 8 maja odbędzie się ,,Majówka w Ktosiowie" w Krępie 36, gmina Poddębice. Już od godziny 12.00 będzie można odwiedzić to miejsce oraz poznać konie, podpopiecznych azylu. O godzinie 13.00 zaplanowano końskie SPA, podczas którego będzie można podejrzeć, jak dbać o konie, o 14.00 turniej sprawnościowy dla dzieci (siłacze, minitor przeszkód, potęga skoku i wiele innych konkurencji), a o godz.15.00 przygotowany zostanie poczęstunek i ognisko. Wstęp na imprezę bezpłatny.

Oni pomagają koniom, konie pomagają chorym dzieciom

 

Zwierzęta stare, maltretowane i głodzone, po ciężkiej pracy na trasie nad Morskie Oko lub konie po prostu hodowane na rzeź znalazły tu schronienie. W naszym azylu odzyskują zdrowie oraz wiarę w człowieka. Dożywają tu starości, otoczone opieką. Każdy z koni może zostać adoptowany wirtualnie. Nasz azyl to miejsce otwarte dla ludzi. W niemalże każdy weekend spotykamy się w nim i obcujemy z końmi. Nasze konie mają moc terapeutyczną. Przykładem dobra, które nam oddają jest Małgosia zmagająca się z depresją oraz kilkuletnia Zuzia, która dzięki regularnemu kontaktowi z naszymi podopiecznymi zaczęła mówić oraz zyskała pewność siebie - mówi Paulina Pasieka - prezes Stowarzyszenia Ktosiowo, które prowadzi azyl w Krępie.

Więcej informacji na temat azylu można znaleźć na stronie internetowej https://ktosiowokrepa.pl oraz śledząc FB https://www.facebook.com/ktosiowo.Krepa/ na Tiktoku https://vm.tiktok.com/ZMLVhaYBX/ oraz Instagramie https://instagram.com/ktosiowo_krepa_?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Trwa zbiórka na utrzymanie uratowanych koni. 

Pod opieką azylu są również konie częściowo niewidome. Między innymi Jawor, który ciężko pracował na trasie nad Morskie Oko, nie widzi jednym okiem. Takim właśnie zwierzętom pomaga się w Ktosiowie, które zorganizowało w Internecie zbiórkę. 

Ktosiowo to organizacja non-profit, czyli nie działa dla zysku, a niesie bezinteresowną pomoc koniom, których nikt już nie chce. Pod ich opieką znajduje się 17 istnień.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie utrzymać się z adopcji wirtualnych oraz darowizn na cele statutowe. Dlatego prosimy Was o pomoc. Kwota zbiórki to zabezpieczenie naszych 4 niewidzących koni na dwa miesiące - mówią wolontariusze.

Wpłat, chociażby najmniejszych można dokonać bez wychodzenia z domu, przez Internet, w linku podanym poniżej.

[ZT]5173[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%