Zamknij
REKLAMA

Świąteczny długi weekend. Wyjątkowo spokojnie na drogach w powiecie poddębickim.

10:17, 29.12.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
W sumie w świątecznej akcji udział wzięło 44 policjantów poddębickiej jednostki.

Wyjątkowo spokojnie minął długi weekend w powiecie poddębickim. Podczas ogólnopolskiej akcji policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów a także zwracali uwagę na dzieci przewożone w pojazdach.

Podczas działań policjanci z poddębickiej komendy kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów a także zwracali uwagę na dzieci przewożone w pojazdach. Podczas tego weekendu na terenie powiatu poddębickiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. W sumie doszło do 1 wypadku w którym ranna została 1 osoba a także 10 niegroźnych kolizji. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. W sumie w akcji udział wzięło 44 policjantów poddębickiej jednostki.
Niestety w innych rejonach kraju nie było tak bezpiecznie. W okresie prowadzonych działań pn. „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” tj. od minionego piątku (22.12.br.) do wtorku (26.12.br.) Policja odnotowała 373 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 42 osoby a 449 zostało rannych. W stosunku do 2016 roku wypadków było mniej o 55 (tj. o 12,9%), osób zabitych o 11 (tj. o 20,8%), rannych mniej o 55 (tj. o 10,9%)

żródło: KPP w Poddębicach

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone