Zamknij
REKLAMA

Akcja policji z Poddębic. Będą sprawdzać trzeźwość kierowców

08:31, 08.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

9 lipca 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzą działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego uczestników, którzy za kierownicę wsiedli po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Podczas akcji „ALKOHOL I NARKOTYKI” policjanci szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących. Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki  te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara wysokiej grzywny, utrata prawa jazdy, a także kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, w każdej jednostce Policji możemy poddać się badaniu alkomatem.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone