Zamknij
REKLAMA

Metoda na pracownika opieki i ,,na drona". Dwie kradzieże w Uniejowie

09:26, 07.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Wizyta kobiety podającej się za pracownika socjalnego zakończyła się dla jednej z mieszkanek Uniejowa utratą pieniędzy i biżuterii. Z kolei inna z uniejowianek w tym tygodniu została okradziona metodą ,,na drona”.

Jak informuje poddębicka policja - 6 września 2018 roku ok. godziny 15.30 w Uniejowie doszło do kradzieży pieniędzy przez nieustaloną kobietę podającą się za pracownika socjalnego. Ta wykorzystując nieuwagę 85-letniej mieszkanki Uniejowa dokonała kradzieży pieniędzy oraz biżuterii o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu wykrycia sprawcy.

Wg opisu poszkodowanej, kobieta, która dokonała kradzieży była w wieku około 30 lat i miała blond włosy do ramion.

Policja przypomina, że jeśli ktoś ma wątpliwości, czy osoba odwiedzająca je i podająca się za pracownika opieki społecznej to faktycznie pracownik socjalny, mogą kontaktować się z policją, która będzie potwierdzać tożsamość tych osób.

Nigdy nie wpuszczajmy do domu i na podwórze osób, których nie znamy. Jeśli będzie to konieczne, niech osoba okaże dowód tożsamości, legitymację, zezwolenie na wykonanie działania, o którym mówi. Nie udzielajmy nikomu informacji na swój temat oraz sytuacji w jakiej się znajdujemy (np. że jesteśmy sami w domu lub że w ostatnich dniach pobieraliśmy świadczenia emerytalne). W przypadku nieoczekiwanej wizyty lub telefonu warto wspomnieć, że w domu są też inne osoby. Nigdy nie wskazujmy miejsca w którym przetrzymujemy pieniądze i kosztowności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości natychmiast skontaktujmy się telefonicznie z członkami najbliższej rodziny lub sąsiadami, informując o sytuacji - apeluje policja.

W Uniejowie dzień wcześniej doszło do podobnej kradzieży. Tym razem jednak sprawcy zastosowali inny sposób – tzw. metodę na drona. Do domu jednej z mieszkanek Uniejowa przyszedł mężczyzna, który poinformował, że na jej posesję spadł dron, prosząc by razem go poszukali. Najprawdopodobniej w momencie, gdy kobieta z mężczyzną szukała urządzenia na posesji, doszło do kradzieży pieniędzy z domu.

Apelujemy do osób, zwłaszcza starszych o większą rozwagę i ostrożność przy wpuszczaniu do domu nieznajomych. Złodzieje stosują coraz to nowsze sposoby na oszukanie swoich ofiar, ale udaje im się także nadal okradać na sprawdzone od lat techniki - na wnuczka, czy właśnie podajac się za pracownika opieki.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone