Zamknij
REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność. Trwa akcja ,,Znicz"

07:10, 01.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ze względu na Święto Zmarłych, jak co roku, na polskich drogach należy spodziewać się zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy, a także na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi powoduje znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci z Uniejowa i Poddębic apelują o szczególną rozwagę.

Jak co roku w tym okresie rozpoczną się działania „Znicz 2018". Akcja policji rozpoczęła się 31 października i potrwa do 4 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, a także wskazywać drogę na pobliskie parkingi oraz ułatwiać bezpieczny powrót do domu.
Policjanci apelują jednocześnie o pozostawianie samochodów w miejscach, w których nie zabraniają nam tego przepisy, nie powodujemy zagrożenia bezpieczeństwa oraz nie blokujemy ruchu innym. W najbliższych dniach należy również zwracać szczególną uwagę na pieszych, zadbać o własną widoczność, zwłaszcza w wieczorem i w nocy. Tego dnia policja apeluje także o wzmożoną czujność i niepozostawianie w samochodach wartościowych przedmiotów. W okresie Święta Zmarłych nie odpoczywają złodzieje, w tym kieszonkowcy działający w okolicach cmentarzy.

Jak informuje st.sierż. Sylwia Kaźmierczak Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, policjanci będą prowadzić kontrole pod kątem poszukiwanych osób i pojazdów oraz udzielać wszechstronnej pomocy kierującym i pieszym, w tym ułatwiać włączenie się do ruchu. Ponadto funkcjonariusze eliminować będą z ruchu pojazdy ciężarowe i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w następujących terminach: 31 października 2018 roku w godzinach  - 18:00 -22:00 i 1 listopada 2018 roku w godzinach  - 08:00 – 22:00.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone