Zamknij
REKLAMA

Dwie interwencje strażaków w Ostrowsku. Płonęło zboże i las

09:45, 28.06.2019 | M.K
Skomentuj
Fot. M.Kubacki
REKLAMA

Dwukrotnie w tym tygodniu musieli interweniować strażacy w Ostrowsku (gmina Uniejów). To tam 25 czerwca płonęło zboże oraz las. Dwa dni później, tj. 27 czerwca doszło najprawdopodobniej do ponownego rozpalenia. Na szczęście szybka interwencja strażaków zapobiegła rozprzestnienieniu się ognia.

Do pierwszego zdarzenia w Ostrowsku doszło 25 czerwca przed godziną 14:00. Dziewięć zastępów Straży Pożarnej do godziny 16.15 brało udział w gaszeniu pożaru zboża oraz lasu.W akcji udział brały jednostki: PSP Poddębice, OSP Spycimierz, OSP Biernacice, OSP Wilamów, OSP Ostrowsko, OSP Uniejów i OSP Wielenin. Na miejscu działała także służba leśna. Ogień objął 20 arów lasu i 2,56 zboża oraz trawy na łące. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

[ZT]2146[/ZT]


Efekt pożaru do któego doszło w Ostrowsku 25 czerwca 2019 r.

Do kolejnej interwencji na tym samym terenie zalesionym doszło wczoraj około godz. 13.30, gdzie zauważono dym i wezwano straż pożarną. Tym razem w akcji brały udział jednostki OSP z Wilamowa i Uniejowa. Prawdopodobnie doszło do ponownego rozpalenia, którego przyczyną mogła być wysoka temperatura i silny wiatr.

Leśnicy oraz strażacy apelują o rozwagę i ostrożność. Z uwagi na upalną pogodę oraz brak opadów wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. W wielu miejscach w kraju wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 procent, co oznacza, że nawet najmniejsza iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu czy rzucony niedopałek papierosa może wywołać pożar.

Poniżej zdjęcia z akcji strażaków, która miała miejsce w Ostrowsku 27 czerwca 2019 r.


Fot. www.uniejow.net.pl

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA