Zamknij
REKLAMA

Plaga pijanych kierowców i rowerzystów w poddębickim

10:44, 25.03.2021 | M.K
Skomentuj fot.mazowiecka.policja.gov.pl
REKLAMA

W ostatnich dniach na drogach powiatu poddębickiego, policjanci z Poddębic i Uniejowa zatrzymali aż pięć osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowcy aut oraz rowerzyści mieli od jednego do prawie czterech promili alkoholu.

Policjanci z Uniejowa i Poddębic udaremnili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierującym, którzy w organizmie mieli od jednego do prawie czterech promili alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

25 marca 2021 roku policjanci pełniący służbę na terenie gminy Poddębice, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes-Benz. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że 37-latek był pijany. W organizmie miał 3,6 promila alkoholu.

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Uniejowie na terenie gminy Wartkowice, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Aixam. 70-letni mężczyzna został poddany badaniu trzeźwość. Również w tym przypadku czujni mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia. Badanie alkomatem wykazało 1,22 promila alkoholu w jego organizmie.

Obaj kierowcy za popełnione przestępstwa drogowe odpowiedzą przed sądem. Grozi im za to do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Niewiesz w gminie Poddębice. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od 63-letniego rowerzysty silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,44 promila alkoholu.

Mniej, bo 2,16 promila alkoholu w organizmie, wykazało urządzenie u 59-letniego rowerzysty, którego policjanci zatrzymali do kontroli w miejscowości Julianów w gminie Dalików.

Z kolei 23 marca 2021 roku funkcjonariusze z poddębickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  pojazd marki Opel Calibra. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującej woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili jej stan trzeźwości, a badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu opla w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada aktualnej polisy OC i badań technicznych. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, dowód rejestracyjny od pojazdu oraz sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego, za brak aktualnej polisy OC. Teraz 41-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

źródło: KPP Poddębice

[ZT]3594[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

UniejowiakUniejowiak

1 0

Jak Policja zatrzyma pijanego, to odrazu na EPD Poddebice, jak S......... K doprowadzi do zatrzymania kierowcę, pod wpływem alkoholu i Policja przyjeżdża na miejsce to cisza w tym temacie a szkoda😭 20:25, 25.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

yyyyyy

0 0

a skad ma o tym wiedzieć??? 10:38, 26.03.2021


UniejowiakUniejowiak

0 0

Do yyy ale o czym wiedzieć? 19:50, 26.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TaaaTaaa

0 0

A co Ty pod....Brawo.👎 22:32, 30.03.2021


REKLAMA
0%