Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Uniejowa przekonują - NIE dla dopalaczy

08:06, 05.09.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Ulotka, którą rozdają uniejowscy policjanci podczas akcji

Wraz z wrześniem i początkiem roku szkolnego uniejowscy policjanci chcą przypomnieć o problemie korzystania z dopalaczy wśród młodzieży. Z tego też powodu po raz kolejny przypominają o akcji DOPALACZE ŻYCIA ZABIERACZE, która ma skutecznie odstraszyć młodych ludzi od sięgania po te niezwykle niebezpieczne środki.

"Jak co roku, wraz z Panem Komendantem Powiatowym Policji w Poddębicach insp. Krzysztofem Kotkowskim, pod patronatem Burmistrza Uniejowa przeprowadzamy akcję Dopalacze życia zabieracze. Akcja ta ma na celu uświadamianie młodym ludziom istniejących zagrożeń związanych z tzw. dopalaczami, czyli środkami pochodnymi od narkotyków. Trzeba zaznaczyć, że środki te posiadają w swoim składzie nie tylko czyste narkotyki, ale też substancje trujące. Jest wiele przypadków, że młodzi ludzie po spożyciu dopalaczy doznają uszczerbku na zdrowiu, niejednokrotnie tracą życie. My nie pozostajemy obojętni takiej sytuacji, staramy się młodym ludziom uświadomić i pokazać z czym mają do czynienia, możliwie skutecznie zniechęcać ich do korzystania z dopalaczy. Z akcją staramy się docierać do nastolatków. Od września chcemy ponownie ruszyć do szkół, gdzie dzielnicowi w ramach służby będą odwiedzać placówki edukacyjne na terenie miasta i gminy Uniejów i tam rozmawiać z  uczniami." - mówi komendant Komisariatu Policji w Uniejowie kom.  Adam Czerwiński. 

Dopalacze mogą okazać się szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia, gdyż ich skład jest nieznany użytkownikowi, a czasami również osobom oferującym te produkty. Znajdują się w nich nowo wytwarzane substancje toksyczne, o niezbadanym ryzyku zdrowotnym. Produkty o takiej samej nazwie mogą różnić się rodzajem i stężeniem zawartych substancji psychoaktywnych. W przypadku zatrucia dopalaczami lekarze nie wiedząc z jakimi związkami mają do czynienia, mogą okazać się bezsilni lub nie zdążyć z pomocą. W „dopalaczach” znajduje się wiele zanieczyszczeń, które potęgują ich szkodliwość. Używanie tych produktów może doprowadzić do utraty przytomności, trwałego uszkodzenia mózgu i narządów wewnętrznych organizmu (serca, nerek), a nawet zgonu.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
.
.
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone
.