Zamknij
REKLAMA

Osoby z Uniejowa w głosowaniu na Człowieka Roku 2018. Na kogo można głosować?

06:18, 28.01.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Do 7 lutego 2019 roku potrwa głosowanie w organizowanym przez "Dziennik Łódzki" i "Express Ilustrowany" plebiscycie na Człowieka Roku. W tegorocznej edycji nie zabrakło również osób związanych z Uniejowem.

W plebiscycie na Człowieka Roku 2018 laureaci wybrani zostaną w czterech kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Samorządność i społeczność lokalna oraz Biznes. Laureaci zostaną wybrani osobno w Łodzi oraz w poszczególnych powiatach województwa łódzkiego. Poniżej prezentujemy osoby związane z Uniejowem lub gminą, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach i można oddawać na nie głosy do 7 lutego.

Wśród osób,na które można zagłosować w etapie powiatowym znalazło się aż 13 osób związanych z gminą Uniejów.

 


W kategorii SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA:

Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa
Nominacja za: pomysły na rozwój Uniejowa i ich realizację,co znalazło uznanie u mieszkańców podczas jesiennych wyborów. Józef Kaczmarek burmistrzem Uniejowa został już po raz trzeci nie mając kontrkandydata w wyborach.

Małgorzata Komajda, starosta poddębicki
Nominacja za:objęcie funkcji starosty powiatu poddębickiego, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Piotr Majer, wicestarosta poddębicki
Nominacja za: kolejny awans w samorządzie. Pierwszy w historii wiceburmistrz dwóch powiatowych miast tym razem reprezentuje stowarzyszenie przedsiębiorców we władzach powiatu poddębickiego.

W kategorii BIZNES:

Marcin Pamfil, prezes zarządu PGK Termy Uniejów
Nominacja za: doprowadzenie do budowy aparthotelu "Termy Uniejów" oraz inne nowatorskie pomysły.

Bartłomiej Gröbner, dyrektor zarządzający spółki K- Flex Polska
Nominacja za: rozbudowę fabryki w Wieleninie Kolonii. Dzięki temu już wiosną pracę u włoskiego producenta materiałów izolacyjnych znajdzie kolejne 120 osób.

W kategorii KULTURA: 

Jakub Pięgot, kapelmistrz orkiestry dętej z Uniejowa
Nominacja za: ponad 20-letnie prowadzenie Młodzieżowej Harcersko-Strażackiej Orkiestry Dętej w Uniejowie, która notuje wiele sukcesów w powiecie, województwie i za granicą.

Mirosław Madajski, animator kultury
Nominacja za: zorganizowanie kolejnych warsztatów muzycznych dla dzieci. Tym razem w ramach projektu "Splątani miłością do muzyki" odbyły się aż trzy koncerty: w Uniejowie, Wartkowicach i Zadzimiu.

Robert Palka, p.o. dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie
Nominacja za: awans na dyrektora ośrodka kultury w Uniejowie oraz organizowanie i prowadzenie niezliczonej ilości kulturalnych wydarzeń odbywających się na terenie uzdrowiskowej gminy.

Krzysztof Koziński, kapelmistrz orkiestry dętej z Poddębic i dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie
Nominacja za: sukcesy, jakie odnosi poddębicka orkiestra, a także niesłabnące zainteresowanie szkoleniem się w szkole muzycznej, która swe siedziby ma w obu miastach powiatu poddębickiego.

 

W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA:
 

Anna M. Piaseczna, pedagog, terapeuta, założycielka Free Mind of Child w Uniejowie
Nominacja za: wspieranie dzieci w budowaniu w nich wewnętrznej siły i relacji z innymi ludźmi. Prowadzi zajęcia dla dzieci dotkniętych nowotworem, autyzmem i zespołem Aspergera.

Urszula Urbaniak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa
Nominacja za: prowadzenie Uniejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Grono seniorów co roku się powiększa. W tym semestrze jest już 230 słuchaczy.

ks. Andrzej Ziemieśkiewicz, proboszcz parafii św. Floriana w Uniejowie
Nominacja za: remont średniowiecznej kolegiaty w Uniejowie oraz organizowanie akcji, które mają przyciągnąć najmłodszych do kościoła. Jedną z nich były ufundowane przez kapłana tablety za znajomość modlitwy "Zdrowaś Maryja".

Piotr Kozłowski, radny powiatu i animator sportu
Nominacja za: prowadzenie Uniejowskiej Akademii Sportu im. Ebiego Smolarka w Uniejowie oraz organizowanie sportowych turniejów o zasięgu ponadwojewódzkim.

Informacje jak można zagłosować:
https://dzienniklodzki.pl/kto-zasluguje-na-tytul-czlowieka-roku-2018-glosowanie/ar/13759215

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Człowieka Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Człowieka Roku 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy. Głosowanie w finale rozpocznie się we wtorek, 12 lutego i potrwa do środy, 27 lutego. Na zwycięzców czekać będą dodatkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody - dwuosobowe zaproszenia na pobyty w Termach Uniejów oraz zaproszenia na wydarzenia kulturalne. Uroczysta gala plebiscytu W marcu odbędzie uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów, odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody. 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%