Zamknij
REKLAMA

Uniejów. Rehabilitacja prywatnie -dlaczego warto ją wybrać?

08:54, 16.07.2021 | materiał partnera
Szybka rehabilitacja przynosi najlepsze efekty - mówi Magdalena Musiał - fizjoterapeuta z salonu Magnat.

Rehabilitacja oraz zabiegi fizjoterapeutyczne są szczególnie ważne po urazach, takich jak złamania kości czy nadwyrężenia mięśni i stawów, a także po przebytych chorobach, np. udarach. Szybka rehabilitacja przynosi najlepsze efekty.

Uniejów. Gdzie na zabiegi?

Niestety, państwowa służba zdrowia nie może zapewnić natychmiastowej opieki fizjoterapeutycznej w optymalnym wymiarze czasowym, niezbędnym do całkowitego lub prawie całkowitego powrotu do zdrowia. Rehabilitacja prywatnie to właściwie jedyne dobre rozwiązanie, które pozwoli w największym możliwym stopniu odzyskać dawną sprawność.

Efekty już nawet po trzech zabiegach?

Dobrze wykonany masaż/ terapia najlepiej w serii składającej się od 5 do 10 cyklicznych zabiegów, pomaga zwiększyć zakres ruchów w stawach, wspomaga prawidłową pracę mięśni, niwelując przykurcze mięśniowe zmniejsza długotrwały ból kręgosłupa. Co istotne, niejednokrotnie wystarczy wziąć od 3 do 5 zabiegów żeby uzyskać trwały efekt.

Rehabilitacja pourazowa składa się z połączonych ze sobą ćwiczeń oraz masażu, który uzupełnia pozytywne działania wynikające z aktywności fizycznej. Masaż wykonywany w cyklu kojąco wpływa na pracę układu limfatycznego oraz nerwowego.

Dzięki zabiegom, dotleniamy komórki i łagodzimy napięcia mięśniowe, zwiększając tym samym odporność na stres oraz obniżając ryzyko kontuzji. Rehabilitacja prywatna – dlaczego to jest dobry wybór? Oczywistym argumentem przemawiającym za prywatną rehabilitacją jest czas – o wiele krótszy niż w przypadku zabiegów wykonywanych na NFZ.

Szybszy czas rozpoczęcia zabiegów rehabilitacyjnych, znacznie zwiększa szansę na ich skuteczność i powrót do zdrowia. Jest to także czas, który fizjoterapeuta poświęca dla każdego pacjenta – w tym przypadku o wiele dłuższy niż w publicznej służbie zdrowia. Indywidualne podejście fizjoterapeuty pozwoli prześledzić historię pacjenta i zmienić ewentualne złe nawyki.

Prywatne zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne oferuje Gabinet MagNat- masaż w Uniejowie na ul.Bogumila 29. Mgr fizjoterapii dobierze w gabinecie indywidualna terapię dla każdej osoby, która wymaga opieki fizjoterapeuty. Wszelkie pytania oraz zapisy można uzyskać pod numerem tel. 726100152.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%