Zamknij
REKLAMA

Jaką drukarkę do zdjęć wybrać?

10:06, 24.12.2021 | materiały partnera

Drukarka to sprzęt bardzo przydatny zarówno w biurze, jak i w domowym zaciszu. To sprzęty coraz lepsze w swoich możliwościach, dlatego nadają się nie tylko do drukowania dokumentów, ale również zdjęć. Z tego artykułu dowiesz się, jaką drukarkę do zdjęć wybrać, aby odbitki zdjęć nie różniły się pod względem jakości od tych drukowanych w specjalnych punktach fotograficznych.

Drukarka atramentowa czy laserowa?  

Zdjęcia drukowane są najczęściej w firmach zajmujących się marketingiem lub w domu. Jeżeli chodzi o drukarkę do zdjęć do domu, to najlepiej wybrać drukarkę atramentową. Dlaczego? Z jednej strony jest to rozwiązanie tańsze, a z drugiej zapewnia lepszą jakość drukowanych materiałów i zdjęć. Drukarka atramentowa do zdjęć Epson czy HP wymaga odpowiedniego wkładu. Dobrze dobrany tusz do drukarki HP lub Epson zadba o świetną jakość zdjęć. Dodatkowo jeśli chcemy drukować dużo zdjęć w warunkach domowych, to o najlepszą jakość wydruku zadbają drukarki termosublimacyjne. Są one przeznaczone głównie do fotografii. Drukarki laserowe nie są polecane pod tym kątem ze względu na niższą jakość wydruku, co przy zdjęciach jest bardzo ważnym punktem. Do zdjęć dobrze sprawdzą się drukarki Kyocera - sprawdź bębny Kyocera w profibiuro.pl

Jaki tusz wybrać do drukarki fotograficznej?

Wysoka jakość wydruku zależy od tego, jakie tusze do drukarek HP, Epson czy innych dostępnych na rynku wybierzemy. Muszą one gwarantować przede wszystkim trwałość wydruku na lata. Jednak nie wszystko zależy od tego, jakie tusze HP lub inne z powyższych zostaną wybrane. Istotny jest również papier do drukarki. Im lepsza jakość samego papieru, tym lepszy efekt wydruku. Drukarki atramentowe do zdjęć posiadają często cztery lub nawet osiem pojemników z tuszami. Im większa ilość tuszów, tym większa możliwość kolorów do wyboru. 

Polecane drukarki do zdjęć – top 3

Podstawowym parametrem, na który często zwraca się uwagę podczas zakupu drukarki do zdjęć, jest cena. Następnie pod uwagę brane są również rozdzielczość druku oraz to, ile formatów dana drukarka obsługuje. Dla wielu ważna jest również łączność bezprzewodowa – warto to wziąć pod uwagę (Bluetooth, NFC lub wi-fi).

Epson L805

Drukarka Epson L805 to atramentowa drukarka do zdjęć, której zakup można zamknąć w budżecie 1500 zł. Umożliwia ona drukowanie zdjęć w wielu formatach. Jej maksymalnym formatem jest A4. Cechuje się wysoką rozdzielczością drukowania – 5760 x 1440 dpi – oraz systemem sześciu barw, co pozwala na idealne odwzorowywanie na papierze tego, co chcemy. Posiada łączność za pomocą kabla, czyli przewodową oraz bezprzewodową, za pomocą wi-fi.

Canon Pixma TS5351

Kolejnym modelem drukarki do zdjęć jest Canon Pixma TS5351. Jak wariant powyższy, jest również drukarką atramentową. W przystępnej cenie model ten jest ze skanerem. Podajnik papieru mieści nawet do 100 kartek, a samo urządzenie ma funkcję drukowania dwustronnego. Łączność z drukarką można osiągnąć bezprzewodowo za pomocą wi-fi. Drukarka łączy się z aplikacją Canon Print, co umożliwia szybkie drukowanie zdjęć z innych dostępnych miejsc, gdzie wielu ludzi przechowuje swoje dokumenty oraz zdjęcia. Chodzi o OneDrive czy Google Drive.

HP Smart Tank 515

Drukarka HP Smart Tank 515 to urządzenie atramentowe posiadające wbudowany pojemnik na 4 kolory tuszów. Tusz do drukarki HP jest łatwo dostępny, dlatego nie trzeba martwić się o jego uzupełnianie. Model tej drukarki pozwala na drukowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości – 1200 x 1200 dpi – a podajnik na papier mieści nawet 100 arkuszy. Jest to urządzenie wielofunkcyjne. Oprócz drukowania zdjęć, można również skanować oraz kopiować dokumenty i zdjęcia. Tak, jak drukarka Canon Pixma łączy się z aplikacją Canon Print, tak drukarka HP Smart Tank 515 łączy się dzięki siedzi bezprzewodowej z aplikacją mobilną HP Smart.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, na jaką drukarkę do zdjęć się zdecydujesz, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów, w tym cenę urządzenia oraz samych tuszów. Fizyczne odbitki zdjęć stworzą piękne wspomnienia fotografów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%