Zamknij
REKLAMA

Blachodachówka panelowa – modna i pełna zalet!

12:23, 31.12.2021 | .

Od wielu lat w Polsce coraz chętniej przez inwestorów wybierana jest nowoczesna wersja pokrycia dachowego z blachy – praktyczna i estetyczna blachodachówka panelowa. Jej mały ciężar, niewielkie rozmiary i zdolność do naśladowania innego rodzaju pokryć, a także technologie przedłużające żywotność blachodachówki sprawiły, że jej zalety dostrzegają zarówno wykonawcy, jak i klienci końcowi. Co sprawia, że blachodachówka panelowa stała się tak modna?

Czym wygrywa blachodachówka panelowa?

Blachodachówka w panelach nie wymaga wcześniejszego zamówienia, jak to ma miejsce w przypadku blachodachówki w arkuszach. Nie sprawia również problemów w transporcie – panele są lekkie, niewielkie i układane w paczkach na paletach. Do ich rozładunku czy przeniesienia wystarczą dwie osoby. Niewielki rozmiar panelu redukuje również naprężenia, jakim poddawana jest blacha – w efekcie mamy idealną powierzchnię krycia, pozbawioną odkształceń. Mały format łatwiej jest dopasować, więc podczas montażu powstaje mniejsza ilość odpadów materiału – to oszczędność w naszym budżecie i mniej zachodu z utylizacją resztek.

Blachodachówka panelowa na dachu bardzo przypomina tradycyjną dachówkę, ale jest od niej tańsza i szybciej się ją układa. I na koniec – dzięki różnorodności przetłoczeń, kolorów i sposobów wykończenia można ją zastosować w domach budowanych w różnych stylach architektonicznych.

Blachodachówka panelowa to także doskonała alternatywa przy wymianie starego pokrycia dachowego na nowe – jest lekka i nie obciąża konstrukcji dachu jak dachówki.

Blachodachówka panelowa – sposób na nowoczesny dom!

Osoby preferujące nowoczesny, minimalistyczny styl w budownictwie domów jednorodzinnych zwracają się ku modelom blachodachówki, które dają prosty, niemal geometryczny efekt pokrycia. Podkreślają go bardzo modne od lat kolory – czerń, szary lub antracyt.

Moda na dachówki płaskie w ciemnym kolorze ma swoje odzwierciedlenie w ofercie blachodachówek panelowych, co widać na przykładzie oferty lidera na rynku pokryć dachowych lekkich, firmy Blachy Pruszyński.

  • blachodachówka PŁASKA PLUS to model dający czysty, geometryczny efekt, który najlepiej wygląda w wykończeniu matowym;
  •  model FIORD nawiązuje do stylu skandynawskiego - podkreśla symetryczność na dachu, a jednocześnie wprowadza regularny porządek; to produkt o podwyższonej sztywności, którą zapewniają drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach.

Potwierdzeniem trwałości tych modeli jest ich dostępność w najlepszych powłokach ochronnych, PURMAX oraz PURMAT, na które producent udziela wieloletniej gwarancji, odpowiednio do 40 lub 50 lat. Podnoszą one znacznie odporność blachy na korozję, promieniowanie UV i zarysowania.

Z blachodachówką panelową w prosty sposób można sprawić, że budynek remontowany będzie wyglądał lżej i młodziej, szczególnie gdy dobierzemy nowoczesną stolarkę drzwiowo-okienną i kolor elewacji komponujący się z dachem. Z kolei, jeśli posiadamy dość popularny projekt domu i chcemy nadać mu nieco oryginalności, rozwiązaniem jest prosty, wyrazisty wzór na dachu.

Praktyczna i pełna zalet blachodachówka panelowa stała się poważnym konkurentem dla dachówki. Choćby z tego względu warto przyjrzeć się ofercie renomowanych producentów blaszanych pokryć dachowych i poważnie rozważyć jej zakup.

(materiał promocyjny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%